Впровадження принципів інклюзивної вищої освіти в освітній процес: соціальна та демократична відповідальність

ODEU-копия2019mall

5 листопада 2019 р. на базі ОДАБА відбувся тренінг  щодо впровадження системи інклюзивної вищої освіти, організований Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні у співпраці з Міжнародним університетом розвитку людини “Україна”  для науково-педагогічних працівників ЗВО м. Одеса.

Фонд ім. Фрідріха Еберта розглядає інклюзивне суспільство як важливу складову демократії. У цьому сенсі освіта має функцію «соціального ліфта», завдяки якому люди з обмеженими можливостями також можуть стати активною частиною українського суспільства.

Спікери  Антоніна Коротеєєва та Ольга Веденєєва  ознайомили учасників з основними принципами інклюзивної освіти, підходами щодо її організаціїї,   міжнародним та відчизняним досвідом впровадження інклюзивної освіти у закладах вищої освіти.

Під час заходу учасники тренінгу обговорили зі спікерами різноманітні аспекти впровадження інклюзивної вищої. Спікери  представили конкретні приклади організації навчального процесу таким чином, щоб студенти з інвалідністю теж мали доступ до вищої освіти.

Особливо корисним для учасників заходу виявився практичний досвід університету «Україна» щодо створення інклюзивного та безбар’єрного освітнього простору. Серед іншого, йшлося й про досвід використання програм  дистанційного навчання та супроводу для студентів з обмеженими можливостями. Також були представлені деякі приклади організації інклюзивного навчання у вищих навчальних закладах Берліну.

Від Одеського державного екологічного університету у тренінгу прийняли  участь викладачі кафедри публічного управління та  менеджменту природоохоронної діяльності Павленко О.П, Жавнерчик О.В., Розмарина А.Л., Єгоращенко І.В. та Юзва І.М.

изображение_viber_2019-11-05_14-51-07-COLLAGE(1)

Висловлюємо щиру вдячність, за надану можливість, організатору освітнього заходу  – завідувачу кафедри економіка підприємства  ОДАБА, д.е.н., професору Окландер Тетяні Олегівні .

изображение_viber_2019-11-05_16-34-41-COLLAGE