Всесвітній день водних ресурсів і Всесвітній метеорологічний день 2018

Емблема ГМІ

Вода – «наріжний камінь» життя. Вона необхідна, щоб вгамувати  спрагу, допомогти в збереженні здоров’я. Водні ресурси також мають величезне значення в сфері зайнятості, що, у свою чергу, підтримує економічний, соціальний та людський розвиток.

На сьогоднішній день більше 663 мільйонів людей не мають джерел питної води поблизу свого проживання. Щоб забезпечити себе водою, люди примушені витрачати велику кількість часу, стоячи у чергах, або переходити великі відстані пішки.

22 березня святкується Всесвітній День води. Це свято було започатковано Організацією Об’єднаних Націй з метою відзначення ролі водних ресурсів у житті нашої планети та сучасної цивілізації.

ВМО1

Щороку Всесвітній день водних  ресурсів присвячується важливості прісної води в конкретній галузі діяльності людини

Тема Дня 2018 року – Природа и вода

В цьому році Всесвітній День води присвячений питанню використання природних факторів для подолання водних проблем XXI століття. Екологічні збитки, які пов’язані зі зміною клімату, ведуть до криз, пов’язаних з водою, які спостерігаються у всьому світі. В результаті деградації ґрунту і рослин, річок та озер, все частіше спостерігаються повені та посухи, забруднюються водойми.

ВМО2Коли ми зневажаємо нашими екосистемами, нам стає все важче забезпечити себе водою, необхідною для життя і процвітання.

ВМО3
Рішення з урахуванням природних факторів допоможуть вирішити багато проблем, пов’язаних з водою. Необхідно розвивати “зелену” інфраструктуру та узгодити її з “сірою” інфраструктурою, де це можливо. Посадка нових лісів, повторне підключення річок до заплав і відновлення водно-болотних угідь допоможуть привести до балансу водного циклу, покращити здоров’я людей і забезпечити їм засоби існування.

Факти:

• Більше 80 відсотків обсягу стічних вод не переробляється.
  • У світі близько 1,8 млрд. людей змушені використовувати воду, забруднену фекаліями, що створює ризик зараження холерою, дизентерією, тифом і поліомієлітом. За даними ВОЗ та ЮНІСЕФ, у 2014 році близько 842 000 осіб померли від хвороб, викликаних використанням забрудненої фекаліями водою.
  • Створення та модернізація систем збирання, переробки та очищення води створює величезні можливості для суспільства.

Ціль 6 в області сталого розвитку (забезпечення наявності та раціонального використання водних ресурсів та санітарії для всіх до 2030 року) включає завдання скоротити втрати води, яка може бути утилізованою і збільшити обсяги переробки та очищення води.

Організацією заходів у рамках Дня води  займається  Структура «ООН-вода» http://www.unwater.org/launch-water-action-decade/  – міжвідомчий механізм, створений для вирішення проблем у сфері водокористування, а також держави-члени та партнерські агентства.

23 березня відзначається Всесвітній метеорологічний день

23 березня святкується Всесвітній День метеорології. Це свято було  започатковане Організацією Об’єднаних Націй з метою підкреслення виключно  важливої ролі та місця метеорології, метеорологічних служб у сучасній  цивілізації,  зростаючій залежності людства від стану атмосфери та точних  прогнозів погоди.

ВМО4У 2018 році це свято проходить під девізом Готуємось до погоди враховуємо клімат” З нагоди свята Генеральний секретар ВМО Пітер Таалас  виступив зі щорічним зверненням

ВМО5Всесвітня Метеорологічна Організація як спадкоємиця Міжнародної Метеорологічної Організації, створеної в 1873 р, має в якості основоположної мети надання підтримки країнам світу в наданні метеорологічного та гідрологічного обслуговування з метою охорони життя і майна від стихійних лих, пов’язаних з погодою, кліматом і водою, а також захисту навколишнього середовища та сприяння сталому розвитку. Цього неможливо досягти без виконання необхідних спостережень, дослідницької та оперативної діяльності, які покращують наше розуміння і знання про погоду і клімат.

З 1961 р Всесвітній метеорологічний день проводиться в ознаменування набуття чинності 23 березня 1950 Конвенції, що заснувала Всесвітня метеорологічна організація, і того істотного внеску, який вносять національні метеорологічні та гідрологічні служби в безпеку і благополуччя суспільства. Щороку урочисті заходи присвячуються однією з актуальних тем.

Заклик до дій з клімату виходить від усього світу – від третього Наради малих острівних держав, яке проводиться зараз в Самоа, до сотень тисяч демонстрантів, які брали участь у 2646 ходах в 162 країнах за два дні до Кліматичного самміту ООН.

Глобальна рамкова основа для кліматичного обслуговування сприятиме багатьом країнам, що не розташовує такими можливостями, з тим, щоб вони також могли готувати і використовувати наукову інформацію для прийняття дій з клімату, підвищувати стійкість і управляти можливостями і ризиками, пов’язаними з мінливістю і зміною клімату.

Слід зазначити, що гідрометеорологічний інститут Одеського державного екологічного університету (ГМД ОДЕКУ) сьогодні є одним з провідних вищих навчальних закладів України, якою готує висококваліфікованих фахівців (метеорологів, гідрологів, кліматологів, океанологів, агрометеорологів), які відповідають вимогам ВМО, по кваліфікації персоналу. Тому, не дивно, що викладацький та інженерний склад ГМІ ОДЕКУ вважає Всесвітні дні водних ресурсів та метеорології своїми професійними святами. У зв’язку з цим, 22 березня 2018 в ОДЕКУ (ауд. 219 (1))відбудеться урочисті збори, приурочені до цієї дати, на яке запрошені викладачі, співробітники та студенти.

ВМО6

З повагою, директор ГМІ ОДЕКУ Овчарук В.А.

ВМО7