Всеукраїнський конкурс «Юний еколог – 2019»

depositphotos_11926722-stock-illustration-eco-sign-with-leafs

У четвер, 18 квітня, в Одеському державному екологічному університеті проходив щорічний конкурс «Юний еколог», який проводиться  в рамках серії конкурсів «Юний науковець». Основна мета конкурсу ‒ розвинути у дітей навички дослідницького характеру, розвивати творчу та ділову активність, залучати учнів до практичної діяльності при вирішенні проблем навколишнього середовища місцевого значення, формувати екологічно орієнтовані відносини і цінності, спрямовані на подолання конфліктів між людиною і навколишнім середовищем.

Цього року університет зустрічав більше 50 учасників з їх науковими керівниками не тільки з Одеси і Одеської області, але також і гостей з міста Миколаїв та Миколаївської області, з міста Херсон та міста Чернівці. Заочну участь прийняли учасники з Криворізької та Харківської областей. Конкурс проходив у двох секціях ‒ усній, з презентаціями, і секції стендових доповідей. Учасники повинні були представити оригінальні роботи, які попередньо відбиралися для фіналу членами журі. З п’ятдесяти чотирьох заявок було обрано 45 робіт, автори яких були запрошені до університету для презентації. З привітальним словом та побажанням наснаги та успіхів конкурсантам виступили:

▪️ завідувач підготовчого відділення ОДЕКУ, кандидат географічних наук, доцент кафедри агрометеорології та агроекології Кирнасівська Наталія Василівна;

12

▪️ декан природоохоронного факультету ОДЕКУ, кандидат географічних наук, доцент Чугай Ангеліна Володимирівна;

16

▪️ завідувач кафедри екології та охорони довкілля ОДЕКУ, Академік Міжнародної академії екології і безпеки життєдіяльності, доктор геолого-мінералогічних наук, професор Сафранов Тимур Абісалович.

17

Далі, перед початком презентацій на учасників традиційно чекав корисний майстер-клас з ораторського мистецтва від Владислав Михайленко, аспіранта кафедри екології та охорони довкілля, який є досвідченим оратором, випускником Школи Красномовства Олександри Казакевич. Владислав поділився десятьма порадами, які можуть стати у нагоді будь-якій людині, яка виступає з презентацією.

10(1)

Членами журі у конкурсі стали справжні спеціалісти у сфері екології та охорони довкілля:

98

Сафранов Тимур Абісалович– завідувач кафедри екології та охорони довкілля ОДЕКУ, Академік Міжнародної академії екології і безпеки життєдіяльності, доктор геолого-мінералогічних наук, професор;

Чугай Ангеліна Володимирівна – декан природоохоронного факультету ОДЕКУ, кандидат географічних наук, доцент;

Гриб Олег Миколайович – науковий експерт центру моніторингу навколишнього середовища у складі науково-дослідної частини ОДЕКУ, кандидат географічних наук, доцент кафедри гідроекології та водних досліджень ОДЕКУ;

Ільїна Валентина Григорівна – кандидат географічних наук, доцент кафедри екології та охорони довкілля ОДЕКУ;

Шапошнікова Надія Миколаївна – заступник начальника відділу екологічної безпеки Одеської філії державного підприємства «Адміністрації морських портів України».

Кращі роботи були розподілені по I, II або III місцях.

0

I місце в усній секції отримала Плехун Валерія, учениця Одеського НВК I-III ст. ‒ гімназія № 4, яка представила свою роботу на тему «Проблеми сучасного стану узбережжя одеської агломерації і берегозахисних об’єктів протизсувних споруд».

II місце посіла Мариновська Наталя, учениця Миколаївської ЗОШ I-III с. №57 ім. Т.Г.Шевченка, тема її роботи – «Вплив гербіцидів раунд пауер і селефіт екстра на морфологічні зміни вольфіїбезкореневої».

III місце присудили Магар Дарині, учениці Миколаївського економічного ліцею №2, яка представила тему «Визначення забрудненості ґрунту методом біоіндикації за допомогою вирощування насіння крес-салату».

У постерної секції

77

I місце отримала Татаринова Ольга, учениця Одеського НВК I-III ст. – гімназія № 4, яка представила стенд на тему «Особливості розвитку систем берегового захисту Одеського регіону».

II місце зайняв Гаврилюк Юрій, учень Випаснянської ЗОШ I-III ст.№ 1 (Білгород-Дністровський район Одеської області), з роботою «Характеристика альтернативних джерел енергії, розвиток альтернативних джерел енергії в Україні та в світі».

III місце отримали учні Одеської ЗОШ I-III ст. № 15 Скороход Богдан і Ангел Клим з роботою на тему «Як отримати енергію з нічого? Можна отримати прибуток з того, що лежить під ногами!»

А гран-прі конкурсу отримав учасник з міста Чернівці ‒ Кирилюк Володимир, учень Клішковецької гімназії, який представив цікаву і творчу роботу на тему «Досвід виготовлення паперу з рослинної і вторинної сировини». Журі конкурсу та учасники могли ознайомитись зі зразками паперу, який учень виготовив самостійно.

6(2) 46

Всі учні отримали сертифікати участі в конкурсі, а викладачі ‒ подяку за підготовку школярів та активну участь в екологічному вихованні молоді. Теми робіт були дуже різні, членів комісії та викладачів порадувало, що діти піднімають такі актуальні екологічні проблеми та питання. В планах університету ‒ продовжити традицію та провести такий самий конкурс і в наступному, 2020-му році.

2(4)

1(7)

🔍 Детальний фото-звіт шукайте у альбомі на сторінці Eko-молодь&Ukraine. Дякуємо Наталі Власенко за чарівні світлини 🌻До зустрічі на конкурсі в наступному році в ОДЕКУ!

Якщо Вас зацікавила участь у серії конкурсів «Юний науковець» або допомога у

написанні роботи МАН, будь ласка, звертайтеся!

Координатор:

Докус Ангеліна Олександрівна