Загальна інформація про кафедру фізичного фиховання

       Кафедра фізичного виховання була заснована ще в перші роки існування гідрометеорологічного інституту, в період його перебування у Харкові. Але лише у післявоєнні роки склалися сприятливі умови для здійснення масштабних заходів щодо організаційного та матеріально-технічного становлення та розвитку кафедри.

З моменту реевакуації інституту у 1944 році в Одесі кафедру очолив Едуард Михайлович Таєвері. Саме за його ініціативою та керівництвом було розпочато розбудову спортивного табору інституту на березі Чорного моря в Шампанському провулку. За його особистою участю було побудовано найсучасніші в місті на той час тенісні корти, розпочато будівництво спортивного комплексу інституту на проспекті Шевченка, 2а.

             Після від’їзду Е.М.Таєвері в Рівне кафедру очолив її новий завідувач — Борис Абрамович Кузнєцов. Йому сталося завершувати будівельні роботи, що були розпочаті його попередником. А з 1971 року кафедру очолив  доцент Микола Олександрович  Сергєєв, який керував нею до 2011 року.

З того часу і по сьогоднішній день керівником кафедри фізичного виховання та головою Спортивного клубу є доцент Харасанджіанц Олександр Георгійович.

             Сьогодні кафедра фізичного виховання знаходиться у новому спортивному комплексі, збудованому у 2006 році по вулиці Львівській, 15. Комплекс має у своєму розпорядженні сучасні, просторі спортивні зали, прекрасно устаткований тренажерний зал, басейн на 5 доріжок по 25м. Саме тут кафедра проводить навчальні заняття для студентів I – IV курсів. При цьому фізичне виховання розглядається як навчальна дисципліна,що має за мету вирішення комплексу освітніх, оздоровчих та виховних задач, а саме:

             – формування у студентів системи конкретно       мотивованих настанов щодо освоєння змісту та       принципів фізичної культури як невід’ємного         компоненту здорового способу життя, фактору        загальнокультурного розвитку особистості;

             – розвиток раніше набутих умінь та навичок,       розширення та поглиблення фізкультурно-освітніх          знань;

             – забезпечення підвищення рівня загально-фізичної      підготовки та спортивної тренованості студентів;

             – ефективне використання можливостей фізичної          культури щодо профілактики захворювань, зберігання          та укріплення здоров’я студентської молоді.

    У вирішенні цих задач викладачі кафедри використовують різноманітні форми та засоби, серед яких: навчальні заняття, що проводяться за розкладом навчальної частини університету; навчально-тренувальні заняття в спортивних секціях; «Дні здоров’я» та фізкультурно-масові заходи.

     Головною формою контролю рівня засвоєння знань та навичок з фізичної культури є щорічні заліки, які потребують від студентів виконання низки вимог, а саме: систематичне відвідування занять; складання державних тестів та нормативів фізичної підготовленості; участь протягом року в спортивних змаганнях та інших фізкультурних заходах, освоєння методики оцінки власного фізичного стану та інші.

     На кафедрі фізичного виховання здійснюється підготовка збірних команд університету з різних видів спорту (футбол, теніс, бадмінтон, легка атлетика)для участі в змаганнях різного масштабу, від групових, курсових, факультетських спартакіад до Спартакіади ВНЗ Одеської області та України.

Викладачами кафедри, завдяки діяльності клубу, активно проводиться спортивно-масова робота. Починаючи з 2001року по теперішній час спортивний клуб «Еколог» очолює Харасанджіанц Олександр Георгійович.

     Щорічно спортивний клуб «Еколог» разом із кафедрою фізичного виховання проводить масові заходи зі студентами, викладачами, співробітниками. Спортсмени університету на спортивних змаганнях захищають честь Одеського державного екологічного університету та мають високі показники в цьому напрямі. Яскраво проходять спортивні вечори із залученням кращих спортсменів-студентів ОДЕКУ.

До останнього часу клуб діяв на базі спортивного комплексу університету, який був побудований у 1970 році. Саме там проводили тренування збірні команди СРСР з художньої гімнастики і волейболу, там проходили ігри Чемпіонату СРСР з волейболу. З розпадом Радянського Союзу і зростанням економічних труднощів у країні в спортивному комплексі припинив роботу плавальний басейн. Але вже з грудня 2002 року він був відремонтований і знову вступив до експлуатації. Був також зроблений ремонт залів.

За всіх часів студенти-спортсмени Одеського державного екологічного університету гідно захищали честь рідного ВУЗу та міста на змаганнях різного масштабу. В минулі роки це були: майстер спорту міжнародного класу з боксу, учасник Олімпіади у Сіднеї Е.Луцкер, майстер спорту з фігурного катання, учасниця олімпіади у Лілліхамері Л.Іванова, майстер спорту з плавання М.Ніколаєвич, майстер спорту з легкої атлетики Т.Лєпота, легкоатлети: Ю.Пьорушкін, В.Удовік, А.Сергєєв, А.Юкель (футбол) та ін.

      В останні роки спортивні традиції університету продовжують провідні спортсмени, що входять до складу збірних команд Одеської області та України з різних видів спорту. Це майстер спорту міжнародного класу Є.Хомровая, яка стала у 2005 році Чемпіонкою Європи серед молоді, срібним призером Всесвітньої Універсіади з фехтування, а в 2008 році учасниця Олімпійських ігор в Пекіні; неодноразовий призер України, переможець Міжнародного турніру у Санкт-Петербурзі з боротьби дзюдо, майстер спорту С.Городієнко; багаторазовий призер України з кульової стрільби, майстер спорту А.Дзюба; Чемпіон України з плавання та неодноразовий переможець вузівських спартакіад м. Одеси, майстер спорту В.Нагаєв; бронзовий призер України з боксу, майстер спорту Д.Бобошко; триразова Чемпіонка України та Чемпіонка української універсіади з тенісу, майстер спорту О.Теплякова; майстер спорту з плавання, чемпіон України, неодноразовий чемпіон ВНЗ м. Одеси Ю.Гарбулінський.

       Рік у рік успішно виступає в Обласних студентських іграх з видів боротьби: самбо, дзюдо, карате багаторазова Чемпіонка та призер цих змагань В.Китайська; у змаганнях з фітнесу К.Бурдейна стала бронзовим призером чемпіонату України.

     У командних ігрових видах спорту в останні роки збірна команда університету з футболу стала шестиразовим Чемпіоном ВУЗів м.Одеси. В її складі виступають члени молодіжної збірної України та команди «Чорноморець» А.Короєв, А.Азицький, Р.Гецько. великий вклад до цих перемог внесли студенти-спортсмени В.Рудой, В.Созонік, Є.Гостєв, А.Волчков, В.Єгоров, Д.Корецький, Л.Гусак, С.Дімов, С.Бєлмухтар, В.Рибінський, А.Бичков, О.Мартиненко. Її успіх неодноразово повторювала збірна університетська команда з тенісу, у складі якої виступають майстри спорту В.Сорокін, Ю.Світолін, І.Хрущ та ін.

         Збірна команда з легкої атлетики в різні роки  неодноразово ставала призером Обласних студентських ігор, студенти-спортсмени команд Гідрометеорологічного інституту та Екологічного університету були чемпіонами і призерами серед ВНЗ Одеської області у естафетах по вулицях міста. Естафети проводяться щорічно 10 квітня і присвячені «Дню визволення міста від німецько-фашистських загарбників».

         Збірні команди з легкої атлетики та плавання успішно виступають на Спартакіада ВНЗ України в ІІ групі та стають чемпіонами і призерами в цих змаганнях.

Кафедра та спортивний клуб «Еколог» щорічно проводять масові фізкультурні заходи, міжфакультетські спартакіади, спартакіади гуртожитків з різних видів спорту.

Традиційним було проведення (з 1983р. по 2006р.) Міжнародного Турніру з тенісу серед ветеранів Великої Вітчизняної війни, присвяченого Дню Перемоги. У ньому щорічно брали участь представники м.Одеси, України та країн СНД.

У 2014 році в 30-й раз був проведений 9-кілометровий легкоатлетичний пробіг, присвячений «Всесвітньому Дню Метеоролога» та дню звільнення м.Одеси від фашистських загарбників, в якому брали участь ведучі спортсмени федерації легкої атлетики, Чемпіони та призери легкоатлетичних змагань України, студенти-спортсмени різних ВУЗів м.Одеси, представники Клубу аматорів бігу. Спортивний клуб «Еколог» щорічно підбиває підсумки спортивного року з проведення спортивно-масових заходів в університеті, участі студентів-спортсменів у різних спартакіадах, на спортивних вечорах з нагородженням кращих студентів-спортсменів пам’ятними призами, кубками, грамотами, дипломами, грошовими преміями з цікавими показовими виступами спортсменів, танцюристів спортивних танців, художньої самодіяльності та ін.

      Кафедра фізичного виховання завжди приділяла серйозну увагу вимогливому підбору викладацького складу. В різні роки на кафедрі працювали: Валентина Григорівна Мишак — заслужений майстер спорту з волейболу, Тетяна Євгенівна Робінкова — майстер спорту з підводного плавання, Іван Лазарович Ганчар —доктор педагогічних наук (плавання), Сергій Іванович Одарій (теніс), а також відомі в Одесі викладачі: А.С.Медведєв, Д.М.Кривич, Є.В.Воронова, О.Д.Макарочкіна, Є.В.Поліхун.

Викладачами- тренерами в ці роки були і залишаються:

 • Заслужений майстер спорту з волейболу Валентина Григорівна Мішак;
 • Майстер спорту з підводного плавання Тетяна Євгенівна Робінкова;
 • Завідувач кафедри, доцент Микола Олександрович Сергєєв;
 • Старший викладач, майстер спорту з футболу, віцепрезидент Одеської обласної федерації футболу Георгій Борисович Городенко;
 • Голова спортивного клубу «Еколог», доцент, сьогодні завідувач кафедри Олександр Георгійович Харасанджианц;
 • Старший викладач з навчальної роботи, кандидат в майстри спорту з легкої атлетики Віктор Васильович Рудой;
 • Викладач, кандидат в майстри спорту з сучасного п’ятиборства Анатолій степанович Друмі;
 • Викладач, кандидат в майстри спорту з вільної боротьби Владислав Ромович Ільматов;
 • Викладач, майстер спорту з плавання Ганна Фрідріхівна Резер;
 • Викладач Євгенія Володимирівна Денякос;
 • Викладач, кандидат в майстри спорту з волейболу Яна Юріївна Елькіна;
 • Викладач, кандидат в майстри спорту з гандболу Василь Федорович Буюклі;
 • Викладач, тренер з баскетболу Андрій Васильович Лісницький;
 • Викладач, тренер з гандболу Марія Любомирівна Тымцюрак;
 • Старший лаборант Лідія Іллівна Філіна
Share on Facebook0Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone