Захист кваліфікаційних робіт магістрів-метеорологів на кафедрі метеорології та кліматології

метклим

На кафедрі метеорології та кліматології 23-24 грудня 2020 р. пройшов другий та третій день роботи  Екзаменаційної  комісії  з захисту кваліфікаційних магістерських робіт за допомогою дистанційної платформи Zoom.

Кваліфікаційні магістерські роботи успішно захистили 19 магістрів-метеорологів (ОПП Метеорологія) денної (гр. МЗМ-19) та заочної (гр. МНЗ-2) форм навчання.

Магістри презентували та вдало захистили результати власних наукових досліджень за темами:

• Сильні та надзвичайні опади над Одеською областю
  • Зміни поля опадів у Миколаївській області за період 2010-2019 рр.
  • Особливості утворення небезпечних погодних умов на ст. Запоріжжя при проходження фронтальних розділів
  • Термодинамічний аналіз атмосферних фронтів південних циклонів
  • Особливості використання сучасних методів прогнозу грозової діяльності над територією України
  • Характеристика термодинамічного стану атмосфери при виникненні смерчів у Одеській області
  • Дослідження впливу тропічних штормів на погодні умови Європи
  • Умови утворення низької видимості в районі аеропорту Одеса
  • Сучасний режим та умови туманоутворення на станції А Херсон
  • Сучасний вітровий режим Північно-Західного Причорномор’я
  • Сучасні циркуляційні умови утворення сильного вітру у Харківській області
  • Вітровий режим нижньої тропосфери над центральними районами України
  • Особливості вітрового режиму Лівії
  • Умови формування хуртовин на території Одеської області
  • Процеси пилової адвекції над Європою
  • Термічний режим Житомирської області, 2010 – 2019 рр.
  • Зміни температурного режиму холодного періоду 2010-2019 рр. у Кіровоградській області
  • Особливості температурного режиму 2015-2019 років в портах Одеса та Південний

Кваліфікаційні роботи виконувалися під керівництвом провідних викладачів – доцентів  к.геогр.н. Агайар Е.В., Боровської Г.О., Нажмудінової О.М., Міщенко Н.М., Семергей-Чумаченко А.Б.

Всі кваліфікаційні магістерські роботи пройшли перевірку на унікальність тексту з гідним результатом – 70-93 %. Успішність та якість захисту кваліфікаційних робіт становили 100%. Оцінку «відмінно» отримали 100% магістрів гр. МЗМ-19 та 88 % з гр. МНЗ-2.

Сім магістрів гр. МЗМ-19 (Антонюк Я.І., Бучко І.Р., Вершиніна I.В., Глушкова А.В., Масловський Є.О., Султан Ю.С., Чернишова К.С.) та магістр заочної форми навчання Чіпак О.Л. за високі успіхи у здобутті другого освітнього рівня за спеціальністю 103 «Науки про Землю» отримують диплом з відзнакою!!!

Результати всіх кваліфікаційних магістерських робіт рекомендовані до друку, а 7 магістрів (Алі Салех Алі Абудавах, Бучко І.Р., Вершиніна I.В., Масловський Є.О.,  Глушкова А.В., Чернишова К.С. та Чіпак О.Л.)  рекомендовані до аспірантури.

Також результати досліджень магістрів заочної форми навчання Чіпак О.Л, Максимчук В.М. i Чельцової К.В. рекомендовані до впровадження в виробничий процес!!!!

Колектив кафедри виражає щиру подяку голові Екзаменаційної  комісії  зі спеціальності 103 «Науки про Землю», ОПП Метеорологія  доктору економічних наук, провідному науковому співробітнику Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ) Шурді Ксенії Едуардівні.

Вітаємо магістрів-метеорологів з присвоєнням їм кваліфікації “Магістр з Наук про Землю” і бажаємо успішно магістрам-випускникам  приєднатися до фахівців або вдало продовжити свою професійну кар’єру з метеорологічного обслуговування цивільної авіації та метеорологічного забезпечення органів державної влади та управління й обслуговування галузей економіки України.

Цьогоріч нові кваліфіковані кадри з «червоними» дипломами приєднаються до дружніх колективів Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів, Харківського регіонального центру з гідрометеорології та Миколаївського обласного центру з гідрометеорології. Гідні результати у навчанні та прагнення до нових знань у сполученні з багаторічним практичним досвідом проявили студенти заочники, що працюють у Запорізькому, Житомирському, Полтавському ЦГМ, Дніпропетровському РЦГМ та в/ч Національної Гвардії України у м. Олександрія (Кіровоградської області). Нового фахівця у 2021 р., обізнаного у питанні термодинамічного аналізу атмосферних фронтів, отримає ДП «MoldATSA», м. Кішинів (Молдова).

Чипак_Нажмудинова Семергей_Чумаченко2 Агайар-Боровская Нажмудинова-Антонюк Бучко_Нажмудинова Мищенко Агайар

Щіро вітаємо наших випускників, бажаємо професійних звершень, сподіваємося на зустрічі на курсах підвищення кваліфікації та підтримку зв’язку з фахових питань!!!!!