Заходи в ОДЕКУ до дати Голодомору

min

Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом.

IMG_7702Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом тоталітарної системи проти мирних людей, внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність Історики і демографи ще й досі сперечаються щодо кількості жертв голодомору, називаючи різні дані – від 3 до 10 мільйонів. Найвірогідніше, враховуючи матеріали перепису населення 1937 р., втрати населення внаслідок повного фізичного виснаження, тифу, кишково-шлункових отруєнь, канібалізму, репресій, самогубств на ґрунті розладу психіки та соціального колапсу становили на теренах України близько 7 мільйонів осіб. Всеосяжність цієї національної катастрофи можна збагнути лише глибиною внутрішнього потрясіння кожного, хто вважає себе цивілізованою людиною. Голодне лихоліття, яке охопило адміністративні райони з населенням понад 40 млн. осіб і тривало майже два роки, явище не стихійне, а цілком рукотворне.

IMG_7709 IMG_7711

В Одеському державному екологічному університеті були проведені заходи присвячені  пам’яті жертвам Голодомору 1932-1933 р.р. у групах У-18, ПУА-18, ГМ-18, В-11 під керівництвом старших викладачів кафедри українознавства та соціальних наук Краснянської Н.Д. і Слободянюк О.Р.

Із вступним словом перед аудиторією виступила ст.викл. Краснянська Н.Д., також з доповідями  виступили студенти – Турський Д., Ковальова В. та інші. Були підготовлені стінні газети студентами гр. ГМ-18 (Алієва Т. та Гогія А.)  Студенти  переглянули і обговорили  документальний фільм  про голодомор.

IMG_7706

IMG_7713

IMG_7708

Share on Facebook1Share on Google+0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone