Завідувач кафедри екологічного права і контролю

Завідувач кафедри Лоєва Інеса Дмитрівна, доктор географічних наук, професор, академік Української екологічної академії наук (УЕАН) та Міжнародної академії наук екології, безпеки людини і природи (МАНЕБ), член експертної Ради ВАК України(2005-2008 рр.), позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи V і VІ скликань, Почесний член географічного товариства України (2008 р.), «Заслужений природоохоронець України» (2011 р.).

У 1990 р. за безпосередньою участю Інеси Дмитрівни та під її керівництвом у ОГМІ була створена кафедра екології, яка розпочала підготовку фахівців-екологів для структурних підрозділів Мінприроди України. З 1992 р. по 1999 рр. Лоєва І.Д. очолювала Державне управління екологічної безпеки в Одеській області Мінприроди України. Одночасно працювала професором кафедри екології, а з 1999р. очолює кафедру екологічного права і контролю.

У період 2003-2008 рр. і 2010-2013рр. Інеса Дмитрівна працювала директором НДУ «Український науковий центр екології моря» Мінприроди України (УкрНЦЕМ), не залишаючи обов’язків зав. кафедри екологічного права і контролю. З діяльністю директора  І. Д. Лоєвої пов’язаний перехід  УкрНЦЕМ на якісно новий рівень роботи в науковому і організаційному плані та підвищення ролі Центру у виконанні національних і міжнародних природоохоронних програм. Розроблена  Програма державного екологічного моніторингу  морів України, набула розвитку розробка найсучасніших інформаційних технологій  для забезпечення вирішення морських екологічних проблем. За її ініціативою і завдяки її наполегливості створено морський природно-заповідний об’єкт – ботанічний заказник «Філофорне поле Зернова».

Лоєва Інеса Дмитрівна – висококваліфікований, широковідомий фахівець, має більше 190 наукових робіт, які мають наукове і практичне значення у галузі розвитку природничих наук.