flowers

День Незалежності України 2023: історія та традиції

flowers
  • 25.08.2023

24 серпня 2023р. на кафедрі метеорології та кліматології був проведений урочистий захід, присвячений Дню Незалежності України. Організатор заходу – завідувач кафедри метеорології та кліматології, Прокоф’єв Олег Милославович, розповів про історію цього свята, яка бере свій початок у 1990 році. Але боротьба за незалежність України почалася задовго до цього. 22 січня 1918 року українці проголосили незалежність своєї держави IV Універсалом Української Центральної Ради. У 1919 році того самого дня на Софійській площі в Києві відбулося офіційне об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Вперше за багато століть історичні українські регіони об’єдналися в одну державу. 16 липня 1990 року Верховна рада, тоді ще УРСР, ухвалила Декларацію про державний суверенітет України та постанову “Про День проголошення незалежності України”, в якій 16 липня було позначене як День Незалежності України. 17 березня 1991 року відбувся референдум і опитування на тему — чи згодні громадяни, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли близько 80% людей. Так 16 липня стало святковим днем. 24 серпня 1991 року Верховна рада УРСР скликала надзвичайне позачергове засідання й ухвалила постанову про проголошення незалежності України, а також Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на всеукраїнському референдумі.

 

Давайте згадаємо слова постанови ВРУ від 20 лютого 1992 року: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє: Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

 

На жаль, зараз, в умовах повномасштабного вторгнення, ми не можемо святкувати День Незалежності України так, як ми робили це раніше, але усі ми віримо в нашу скору перемогу та чекаємо на неї!

 

На заході були присутні студенти гр. МКА-20 та наступні викладачі кафедри метеорології та кліматології: Боровська Г.О., Гончарова Л.Д., Хоменко І.А., Катеруша Г.П., Міщенко Н.М., Семергей-Чумаченко А.Б., Нажмудинова О.М., Волошина О.В., Недострелова Л.В., Куришина В.Ю. та Галич Є.А.