Where students are working block

Випускники університету щороку розподіляються в структурні підрозділи українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій та структурні підрозділи Державної служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, регіональні підрозділи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, установи заповідного фонду України,територіальні органи Державного агентства водних ресурсів України, Державного агентства меліорації та рибного господарства України , Державної екологічної інспекції України, Український Національний Антарктичний центр, інші міністерства і відомства України, підприємства та установи різних форм власності. З 1992 року на замовлення Міністерства оборони України Одеський державний екологічний університет веде підготовку кадрових військових гідрометеорологів, які забезпечують роботу відповідних військових підрозділів Повітряних Сил України, Сухопутних військ України, Військово-Морських сил України. Студенти всіх факультетів (інституту) та форм навчання університету мають можливість пройти підготовку за програмою «офіцер-запасу». В напрямі «Гідрометеорологія», спеціалізації якого входять як складова частина спеціальності 103 “Науки про Землю”, ОДЕКУ протягом більше 70 років готує фахівців на замовлення Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) – спеціалізованої агенції ООН. Програми підготовки фахівців зі спеціальностей гідрометеорологічного спрямування відповідають затвердженим міжнародним стандартам і визнаються гідрометеорологічними службами світу. Одеський державний екологічний університет володіє високопрофесійним кадровим потенціалом, відповідною матеріально-технічною базою – по цих показниках ЗВО знаходиться на перших місцях в Одеському регіоні. На базі університету працюють міжвідомчі навчально-науково-виробничі комплекси “Український центр гідрометеорологічної освіти”, “Екологія та раціональне природокористування”, “Фізика довкілля”, “Океанологія та морське природокористування”, “Екологічна економіка”. У цей час планується створення на базі ОДЕКУ регіонального центру ВМО з підготовки та перепідготовки фахівців.

Професія майбутнього

Колись було модним казати, що екологія – це наука майбутнього, але світ швидко змінюється і реалії сьогодення демонструють що перед людством стоять екологічні виклики, на які потрібно реагувати вже сьогодні. Саме тому професія еколога стає дедалі популярнішою, а екологія, в свою чергу, інтегрується у майже всі професії. На основі аналізу міжнародних досліджень було виділено 100 найактуальніших професій на найближче майбутнє, і спеціально для вас ми наводимо ті, які пов’язані з екологією:

Екологія:

• - Оператор «розумної» переробки сміття;
  • - Інженер з управління погодою;
  • - Фахівець зі зміни клімату;
  • - Експерт з точному прогнозу землетрусів.

Енергетика і ресурси:

• - Консультант з альтернативних видів енергії.

- Біотехнології:

• - Архітектор живих систем;
  • - Творець мікроорганізмів із заданими функціями;
  • - Спеціаліст по відродженню вимерлих видів.

Сільське господарство:

• - Інженер з 3D-друку продуктів харчування;
  • - Сіті-фермер;
  • - Фахівець з штучного вирощування м'яса.

- Будівництво:

• - Архітектор «зелених» міст;
  • - Будівельник підводних міст
  • - Архітектор енергоавтономних будівель.

Транспорт:

• - Проектувальник нових видів транспорту;
  • - Автозаправник альтернативними видами палива;
  • - Розробник «розумних» доріг.

Інформаційні технології:

• - Утилізатор цифрового сміття в сфері Big Data.

Космос:

• - Розробник корисних копалин в космосі.