Участь викладачів кафедри метеорології та кліматології у тренінгу EUMETSAT «Baltic+ 2024 Training Course for forecasters»

• 20.06.2024

У період з 15 квітня по 3 травня 2024 р. (on-line phase) та 21-23 травня 2024 р. (classroom phase) доценти кафедри метеорології та кліматології Семергей-Чумаченко А.Б. та Хоменко І.А. прийняли участь та успішно подолали програму курсів «Baltic+2024 Training Course for forecasters on Warm Season Convection in the Baltic Sea Region», що були організовані Європейською організацією супутникової метеорології (European Organisation for the Exploitation of Meteorological Satellites). Єврометсат (EUMETSAT) – це міжурядова організація, що має на меті створення та експлуатації європейської метеорологічної супутникової системи за рахунок запуску супутників і здійснює оперативний моніторинг кліматичних змін планети.

Основні теми онлайн-тренінгу:

✔️ Introduction to Monitoring Convection with satellites;

✔️ Monitoring and interpretation of severe storms;

✔️ Introduction to Monitoring Convection with satellites;

✔️ ECMWF products – ecCharts, OpenCharts and convection;

✔️ Live Session 2: Demonstration of ingredients-based forecasting

✔️ Live Session 3_ NWP Guidance on Global models;

✔️ Live Session 5_ Nowcasting in Europe;

✔️ Limited Area Model NWP;

✔️ Live Session 6_ Conceptual Models session and Closing.

Теми занять онлайн-тренінгу у Таллінні 21-23.05.2024:

✔️ Collaborative Case Study;

✔️ NWC SAF Viewer at European Weather Cloud;

✔️ Workshop “ecCharts homework”;

✔️ Using weather radar in convective cases

✔️ Baltic+ 2024 simulator exercise

Результати навчання:

✔️ отриманий новий практичний досвід з вибору відповідних супутникових продуктів для ідентифікації конвективних явищ;

✔️ отриманий новий практичний досвід використання глобальних і обмежених числових моделей конвективних продуктів;

✔️ засвоєне визначення концептуальних моделей конвекції за допомогою супутникових знімків;

✔️ створений короткий приклад (Case Study) з використанням супутникових продуктів, представлених на курсі.

Ми безмежно вдячні організаторам тренінгу EUMETSAT за можливість отримати нові знання та безцінний досвід співпраці з колегами зі країн Балтії та Польщі, за корисні лекції та практичні заняття з фахівцями.

Особлива подяка за бездоганну організацію тренінгу, за культурні заходи та створення умов для неформального спілкування, а також за допомогу у складної подорожі з Одеси до Таллінну!!!