flowers

День миру

flowers
  • 21.09.2022

no

21 вересня в усьому світі відзначають День миру.

Для когось мирне життя — це буденність, а для українців — це мрія. Ми щодня змушені виборювати право жити під мирним небом. Мир справді має дуже важливе значення і наш народ по-особливому це відчуває зараз.

Символом Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою, який після Другої світової війни почали називати “голубом миру”. Вперше цей символ представили 1949 року на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що відбувався у Парижі.

Міжнародний день миру був заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою зміцнення миру в усьому світі, припинення вогню, відмови від насильства та підвищення обізнаності про мир серед населення усього світу.

Спочатку День миру святкували у третій вівторок вересня, але пізніше була затверджена дата – 21 вересня.

no

Генеральна Асамблея ООН закликає всі народи та держави скласти зброю та дотримуватись перемир’я протягом хоча б 24 годин.

За традицією День миру розпочинається з удару в Дзвін Миру, який знаходиться у західній частині саду перед будівлею Секретаріату.

no

Мир – це не просто складання зброї, а набагато більше. Мир – це про світ, у якому ніхто не вмирає через чиїсь прагнення захопити більше територій та підкорити собі більше народів. Мир – це коли земля не здригається від бомб та ракет. Мир – це жити у світі, в якому люди ставляться з гідністю один до одного незалежно від раси, переконань та поглядів. Мир – це коли діти можуть обійняти свої батьків, а у небі летять лише птахи. Мир – це не лише думати й говорити про нього, а й щось робити для цього.

Метою сьогоднішньої зустрічі, організованої старшим викладачем кафедри українознавства Мирошниченко М.І. зі студентами 3 курсу природоохоронного факультету груп Е-20, Е-22і, ЕК-20, ТЗ-20, ТЗ-21і, було  звернутися до обговорення актуальних питань миру посередництвом тематичної мінідискусії «Вимір миру».

nono

Завданням цієї зустрічі було  формування у студентів ключових  компетентностей: громадянської, загальнокультурної, комунікативної, навчально- пізнавальної.

Викладач зміг  наголосити на виключній важливості миру як однієї з найвищих цінностей цивілізації; актуалізувати проблеми миру в Україні; розглянути виміри миру – загальносвітовий, державний, персональний; виховати повагу до загальнолюдських цінностей, що є спільними для всіх народів світу.

Студенти розвивали вміння будувати діалог, вести дискусію, доводити власну точку зору, працювати з проблемними запитаннями.

Ми почали більше цінувати мир і розуміти його справжнє значення. Віримо, що мир у нашій країні неодмінно настане і ми будемо жити під мирним небом!


no