flowers

День Незалежності України

flowers
  • 24.08.2023

 

Щороку 24 серпня наша багатостраждальна держава мужньо зустрічає своє найголовніше свято. Сьогодні, як і багато століть поспіль, Україна виборює своє право на незалежність зброєю, тому це свято має дуже вагоме значення для всіх українців.

 

Проте дата святкування не завжди припадала на 24 серпня. Вперше День Незалежності України святкували 16 липня 1991 року, пізніше дату перенесли на 24 серпня.

 

23 серпня 1991 року вранці була написана чернетка Акта проголошення незалежності України. Акт написали Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко у звичайному шкільному зошиті.

 

24 серпня 1991 року на надзвичайному позачерговому засіданні Верховної Ради УРСР 346 депутатів проголосували за незалежність України.

 

Після завершення позачергового засідання біля трибуни Верховної Ради опозиціонери виконали гімн Українських Січових стрільців. Пісню також підхопили люди, що мітингували на вулиці.

 

В’ячеслав Чорновіл запропонував занести до зали Верховної Ради синьо-жовтий прапор, який потім підняли над куполом парламенту, проте лише 28 січня 1992 року Державний прапор України було офіційно затверджено як державний символ незалежності.

 

Саме 23 травня 2023 року, в День Державного Прапора України й напередодні Дня Незалежності України, старші викладачі кафедри соціально-гуманітарних наук Мирошниченко М.І. та Краснянська Н.Д. провели виховний захід для студентів груп ГМ-22, ГЗ-22, В-22, ТЗ-21, ТЗ-22і.

 

 

Зі вступним словом перед студентами виступила старший викладач Краснянська Н.Д., яка прочитала лекцію «На шляху до незалежності України», висвітливши питання проведення республіканського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України. Студенти також дізналися про дату прийняття національних українських символів та про демократичний шлях розвитку України на теренах Європи.

 

 

Потім студенти взяли участь у грі з українським пульсом «Жовто-блакитні серця», яку провела старший викладач Мирошниченко М.І. Студенти намагалися роздивитися красу України крізь «жовто-блакитну призму», зосередивши увагу на жовто-синьо-блакитних деталях, що оточують українців довкола.

 

 

Завданням проведеної гри було формувати компетентності: громадянську, соціальну, культурну, естетичну, мовну, комунікативну, навчально-пізнавальну, компетентність самовираження; привернути увагу учасників гри до унікальних рис українського простору з жовто-блакитним відтінком: у флорі й фауні, у вуличному просторі, у рукотворних і кулінарних шедеврах, у мовному різноманітті тощо; актуалізувати питання безпеки на дорозі; поглянути на знані й повсякденні дрібниці з незвичного ракурсу; удосконалювати логічне та критичне мислення, уміння комунікувати.

 

Сподіваємося, що за допомогою проведеного виховного заходу нам вдалося зміцнити почуття нерозривного зв’язку наших студентів зі своїм географічним, історичним і культурним простором.