flowers

День пам’яті та примирення

flowers
  • 14.05.2021

Пам’ять… Вона не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії великої народної перемоги над фашизмом.
8 травня 1945 року представники німецького верховного командування підписали в передмісті Берліна акт про капітуляцію збройних сил фашистської Німеччини. Ворог здався. Переможне завершення ІІ Світової війни значило крах гітлерівського “нового порядку”, звільнення поневолених народів Європи, врятування світової культури і цивілізації від фашизму.
День 9 травня став Днем Перемоги, великим святом усього людства. 1418 днів і ночей ішли воїни вогненними дорогами війни. Кожен день, як рік, кожен рік, як століття. Все витримали і перемогли. Перемогли тому, що вели війну вітчизняну, справедливу. Перемогли тому, що відстоювали свою Батьківщину, право на щастя, на життя.
Уже минуло 76 років… Усе далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів.

День пам’яті та прими́рення (пам’яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам’яті жертв цієї війни Дні пам’яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня
Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Для заходів, приурочених до цих дат на державному рівні з 2014 року використовується символ – червоний мак.
На відзначення цих пам’ятних дат старші викладачі кафедри українознавства та соціальних наук Мирошниченко М.І та Кантаржі Н.І. разом зі студентами груп ГМ-19, В-19 провели виховний захід до Дня пам’яті та примирення та до Дня Перемоги. Старший викладач Мирошниченко М.І. Виступила з презентацією про історію започаткування пам’ятних дат і втрати країн Європи протягом війни.
Після цього студенти групи В-19 взяли участь в інтелектуальному турнірі «Україна звитяжна», метою проведення якого було сфокусувати увагу студентів на славних зразках української військової звитяги як одного з рушійних історичних факторів становлення й розбудови національної держави від княжих часів до сучасної України.

Дякуємо усім учасникам виховного заходу!