flowers

Екскурсія для учнів 10-го класу в рамках професійної практики Одеської приватної школи «Гармонія»

flowers
  • 29.06.2021

16 червня 2021 року в Одеському державному екологічному університеті пройшла екскурсія для учнів 10-го класу в рамках професійної практики Одеської приватної школи «Гармонія». На цій практиці учні знайомляться з діяльністю закладів вищої освіти м. Одеса з метою чіткого усвідомлення своїх професійних заохочень та амбіцій.

Програма візиту тривала дві з половиною години, але варто відмітити, що час було проведено з максимальною користю та великою кількістю вражень.

Почалася екскурсія зі вступного слова аспіранта кафедри екології та охорони довкілля, члена 10 ГЕР «Природничі науки» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти  Владислава Михайленка, який розповів учням про напрямки діяльності університету, різноманіття перспектив розвитку та необхідність професій, які представляє університет.

Після цього учні направилися у Науково-експертний центр моніторингу навколишнього середовища у складі НДЧ ОДЕКУ. Безпосередньо знайомство з центром проводив керівник центру кандидат географічних наук, доцент кафедри гідроекології та водних досліджень ОДЕКУ  Гриб Олег Миколайович, який розповів про взаємозв’язок досліджень, які проводяться центром, та навчальним процесом за спеціальностями 101 Екологія, 103 Науки про Землю та 193 Геодезія та землеустрій та землеустрій.

Також Олег Миколайович показав дітям сучасне матеріальне забезпечення центру, зокрема прилади для топографо-геодезичних досліджень, фізико-хімічних досліджень води і повітря та гідрологічних досліджень водних екосистем, а також розповів про дослідження лиманів Одещини (Куяльницького, Тилігульського), Чорного моря, річки Дністер.

Відмітимо, що Науково-експертний центр моніторингу навколишнього середовища завжди відкритий до відвідування учнями та запрошує до плідної співпраці.

Після насиченого візиту, учні продовжили знайомство з університетом і направилися до акваріальної лабораторії кафедри водних біоресурсів та аквакультури ОДЕКУ, де їх зустрів інженер лабораторії Пислиця Ігор Сергійович. Учнів було ознайомлено із діяльністю лабораторії, як направлена на виведення промислових сортів риб та продемонстровано, що акваріальна лабораторія оснащена великою кількістю акваріумів, мікроскопами, бінокулярами та різним лабораторним приладдям.

Учні з великим інтересом розосередилися по лабораторії, фотографувалися та цікавилися видами риб, які було представлено у лабораторії. Відмітимо, що дана  лабораторія є частиною навчального процесу університету, а метою її діяльності є впровадження інноваційних підходів при проведенні практичних та лабораторних занять, а також впровадження фундаментальних та прикладних науково-дослідних робіт викладачів та студентів.

Після цього учні направилися до першого в Україні студентського екологічного коворкінгу Ecoprostir, на якому зупинилися не невеличкий tea-брейк зі смаколиками та познайомилися зі самим коворкінгом.

Останнім блоком знайомства з університетом став лекційний, на якому учні прослухали захопливі доповіді наших спікерів. Першою спікеркою була доцент кафедри метеорології та кліматології, кандидат географічних наук Агайар Еліна Вікторівна, яка розповіла учням захопливу інформацію про основні метеорологічні явища, які спостерігалися в світі та у Одеському регіоні. Учні були вражені тим, наскільки зміни клімату впливають на природу, а також шоковані масштабністю природної стихії.

Заключним виступом стала неймовірна презентація завідувача кафедри метеорології та кліматології, доцента, кандидата географічних наук Прокоф’єва Олега Мирославовича, який розповів дітям про подорожі співробітників університету до Антарктиди та діяльність української наукової станції «Вернадський», яка там розташована. Велика кількість яскравих фото підкорила серця учасників, і вони виявили бажання спробувати свої сили у полярних експедиціях. Хто знає, можливо серед гостей є майбутні полярники?

Також велика подяка доценту кафедри метеорології та кліматології, кандидату географічних наук Недостреловій Ларисі Василівні, яка посприяла організації даного лекторію.

Учні отримали безліч вражень і, сподіваємось, пройнялися природничими науками.

А ми продовжуємо, і далі – більше!

Залишайтеся з нами та ставайте на шлях ЕСО разом із ОДЕКУ.