- 21.02.2023
Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова є не просто засобом комунікації, але й відкриває для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька їй та її душі мова.
Зараз на нашій планеті, за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО, налічується близько 6 тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. І це трагічно, оскільки окрема, самостійна мова – це своєрідний носій традицій і культурної спадщини.
1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури було ухвалене рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21 лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності планети Земля дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності.
На відзначення Міжнародного дня рідної мови на першому тижні занять 2 семестру 2022-2023 н.р. старші викладачі кафедри соціально-гуманітарних наук Мирошниченко М.І. та Глушкова Н.М. провели виховний захід, залучивши студентів груп К-22, К-22м, У-22, ПУА-22 до роботи з презентацією та перегляду відеороликів про найскладніші мови світу і, звичайно ж, про рідну українську мову.
Студенти дізналися 11 найцікавіших фактів про мови світу та їх популярність і виконали тест-загадку «Відгадай мову світу за її звучанням» і прослухали «Заповіт» Т.Г.Шевченка різними мовами.
Коли зникає народна мова — народу нема більше!..
Відберіть у народу все — і він усе може повернути, але відберіть мову, і він ніколи більше не створить її; нову батьківщину навіть може створити народ, але мови ніколи: вмерла мова в устах народу — вмер і народ.