flowers

Привітання з Всесвітнім Метеорологічним Днем від кафедри метеорології та кліматології Одеського державного екологічного університету

flowers
  • 23.03.2022

Шановні колеги, вітаємо Вас з Всесвітнім Метеорологічним Днем!!!

Бажаємо мирного неба та яскравого сонця, сяючих промінчиків щастя і добра, бажаємо випадання опадів радості й натхнення, поривів вітру успіху та везіння, бажаємо завжди точних прогнозів і прекрасної погоди у вашому місті !!!!

Бажаю океан обіймів

І поцілунків снігопад,

Хай клімат у серці буде теплим

І гріє душу зорепад!

Хай буде правильним прогноз,

та не турбує людей лихо.

Бажаю неба вам без гроз,

Хай в Україні буде тихо!!!

Всесвітній метеорологічний день в 2022 року святкують під гаслом «Раннє попередження та ранні дії» (Early Warning and Early Action) https://public.wmo.int/en/resources/world-meteorological-day/world-meteorological-day-2022-early-warning-early-action


Погодні, кліматичні та водні екстремальні зміни стають все більш частими та інтенсивними в багатьох частинах світу внаслідок зміни клімату. Більше з нас, ніж будь-коли, піддаються множинним пов’язаним з ними небезпекам, які самі розвиваються через зростання населення, урбанізаціюта погіршення стану навколишнього середовища.


img_23_03_2022

Прогнозів, яка буде погода, вже недостатньо. Прогнози на основі впливу, які інформують громадськість про те, що буде робити погода, є життєво важливими для порятунку життів і засобів до існування!!! Проте кожна третя людина все ще недостатньо охоплена системами раннього попередження.

Краща координація між національними метеорологічними та гідрологічними службами, органами управління катастрофами та агентствами розвитку є основоположною для кращого запобігання, готовності та реагування.


COVID-19 ускладнив виклики, які стоять перед суспільством, і ослабив механізми подолання. Пандемія також підкреслила, що в нашому взаємопов’язаному світі нам потрібно застосувати дійсно багатонебезпечний транскордонний підхід, щоб досягти глобальних цілей щодо боротьби з кліматом, зменшення ризику катастроф і сталого розвитку.

Підготовка та здатність діяти в потрібний час і в потрібному місці може врятувати багато життів і захистити засоби до існування громад у всьому світі, як зараз, так і в майбутньому.

Тому Всесвітній метеорологічний день 23 березня 2022 року має тему «Раннє попередження та ранні дії» та підкреслює життєво важливе значення гідрометеорологічної та кліматичної інформації для зменшення ризику катастроф.