- 24.09.2023
Що писати у резюме?
На сайтах з працевлаштування, таких як WORK.ua, rabota.ua Вам запропонують зареєструватись та заповнити певну форму резюме.
Перейти на сторінку написання резюме на сайті work.ua
Перейти на сторінку написання резюме на сайті robota.ua
Рекрутингові агенції та великі компанії також мають свою форму резюме для заповнення. Але взагалі формат резюме може бути довільним, що не виключає необхідності дотримуватись рекомендованої структури.
Основні розділи резюме:
- Особиста інформація
- Професійний досвід
- Освіта
- Додаткова освіта
- Навички
- Захоплення
Шапка резюме (необхідний мінімум)
Ім’я, адреса, контактний телефон, e-mail
Бажана посада
Адресу можливо не вказувати, якщо ви готові до переїзду.
Ключові навички
Залежно від професійного спрямування.
Ключові навички покликані презентувати вас з найвигіднішої точки зору.
Професійний досвід
Надається у хронологічному зворотному поряду (починаючи з останнього місця роботи).
Назва компанії; посада; період роботи; обов’язки і досягнення.
Досконале резюме повинно містити саме інформацію про ваші досягнення (кількісний або процентний опис того, що вам вдалось досягти). Саме на досягнення резюме повинно бути орієнтоване. Тому майте це на увазі, набуваючи нового досвіду. Це насправді складно для багатьох , не тільки для молодих фахівців. Але це необхідно для того, щоб відрізнятись від інших кандидатів.
Навіть невеликий реалізований проект, ініціатива або покращена сфера діяльності організації краще характеризуєвас, ніж сухий перелік стандартних обов’язків.
Це можливо навіть для студента в рамках проходження практики або стажування.
Якщо ви молодий фахівець і професійного досвіду у вас замало, інформацію можливо корегувати, залежно від того, що є доцільним підкреслити для того, щоб вигідно себе подати. Мова не йде про якісь фальсифікації, що обов’язково виявляться на співбесіді. Ми тільки говоримо про необхідність показати себе з найкращого боку. Про решту – якщо запитають.
Освіта
Назва ВНЗ, період навчання, спеціальність.
Тема дипломного проектування.
Особливо, якщо цей проект мав практичне значення.
Додаткова інформація
Будь-яка додаткова професійна освіта, тренінги, курси.
Комп’ютерні навики.
Бажано вказати знання спеціальних професійних програм, які корисні у вашій роботі. Це можуть бути різні програми для кожної професії.
Знання мов.
Намагайтесь використовувати зрозумілі категорії. Сертифікати можна показати на співбесіді.
Прагніть надавати у резюме виграшну для вас інформацію, підкреслити ваші сильні сторони. Решту можна розповісти на співбесіді, якщо це стане необхідним.
Як оформити?
Немає нічого гіршого, ніж неструктуроване резюме з порушеною логікою оповіді. Тому половина часу, яке ви витратите на резюме, повинна піти на його форматування.
Що варто зробити:
1. Умістити все в одну сторінку. Потрібно, щоб всі ваші безперечні переваги можна було окинути одним швидким поглядом, без перекидання сторінки.
2. Простежте за тим, щоб шрифт був зручним для читання і приємним оку, за тим, щоб міжрядкові інтервали не змінювалися від рядка до рядка, а вирівнювання тексту в різних абзацах було однаковим.
3. Додайте стильні, але строгі деталі. Це може бути пара лаконічних роздільників – і сторінка придбає набагато більш професійний вид.
4. Можна вставити відповідну фотографію – текст з ілюстраціями краще закріплюється в пам’яті читача. Не потрібно використовувати свій дитячий знімок або сканувати фото на паспорт. Вставте таке фото, яке найкраще висловить все те, що написано в самому тексті.
5. Коли здасться, що резюме вже зовсім готове, відкладіть його на пару днів, а потім уважно вичитайте. Швидше за все, ви знайдете пару помилок і недоречностей, які не побачили відразу.