flowers

Всесвітній день захисту клімату

flowers
  • 15.05.2024

Щорічно в усьому світі 15 травня відзначається Всесвітній день захисту клімату. Мета події – звернення уваги міжнародної спільноти до проблеми зміни клімату. Відзнака цього свята стала відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

 

На кафедрі метеорології та кліматології 14 травня відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню захисту клімату. В події приймали участь бакалаври другого року навчання груп ГМ-22, В-22 і викладачі кафедри. Спікери заходу – курсанти Андрєєв Дмитро і Бережна Тетяна.

 

Андрєєв Дмитро в своїй доповіді підняв питання збереження клімату як однієї з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. До числа основних проблем, які ведуть до необоротних кліматичних змін на планеті, відносяться підвищення концентрації парникових газів в атмосфері. Глобальне потепління, підвищений вміст озону в атмосферному шарі, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті – все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, робить негативний вплив на продовольчу, життєву і майновий безпеку людей, плачевно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.

 

2021 року Україна зробила важливий крок для скорочення викидів парникових газів – схвалила оновлений Національно визначений внесок до Паризької угоди. Тоді ми зобов’язалися до 2030 року зменшити викиди парникових газів на 65%. Однак розпочата широкомасштабна військова агресія росії проти України призвела до нових викликів. Адже з’явилися нові джерела викидів парникових газів, яких би не було у мирний час. Попри повномасштабну війну, Україна не відмовилася від своїх зобов’язань перед світовою спільнотою щодо кліматичної політики. Ми все ще прагнемо скоротити викиди парникових газів, хоча нам доведеться боротися з катастрофічними наслідками війни. А відбудовувати державу у післявоєнний період потрібно з урахування кліматичних цілей та цілей зеленої трансформації.

 

Бережна Тетяна розповіла учасникам заходу про економічні проблеми, що пов’язані із змінами клімату. Наразі зміни клімату розглядаються як істотний фактор впливу на всі сфери нашого життя: фінанси, макроекономіку, міжнародний розвиток, економіку праці, сільське господарство, енергетичний сектор і інші галузі країни.

 

Дякуємо нашим спікерам за привернення уваги студентської і викладацької спільноти університету до глобальної і актуальної проблеми сьогодення і всім учасникам заходу за активну участь у дискусії з питань змін клімату!