Заходи що до дня української писемності та мови

• 15.11.2021

6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: “На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щороку 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”.

9 листопада за традицією покладають квіти до пам’ятника Несторові   Літописцю, відзначають найкращі здобутки просвітителів і мовознавців у сфері мови та культури України, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.

На відзначення цього свята протягом 05.11.2021-12.11.2021 зусиллями завідувача кафедри українознавства та соціальних наук Бубнова І.В. та старших викладачів кафедри Мирошниченко М.І., Слободянюк О.Р. було проведено низку заходів онлайн зі студентами груп В-21, ГМ-21, ГЗ-21, ТЗ-20і, ЕК-19, Е-21і, Е-19, В-20, ГМ-21м, Е-21, Ем-21, Е-20, ВБ-19, ВБ-20і.

Зокрема, студенти взяли участь у мовознавчому квесті «Споконвіку було слово», в інтерактивній грі «Мовні жарти», переглянули документальний фільм «Що таке українська мова?»

Окрім того, щороку, починаючи з 2000-го, в День української писемності та мови в Україні стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Студенти ОДЕКУ долучилися до відкриття І етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 9 листопада 2021 року та взяли участь у написанні конкурсних робіт.

За доброю традицією, перед початком конкурсу грамотами було нагороджено переможців попереднього конкурсу – ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.