flowers

15 травня – День клімату

flowers
  • 15.05.2021

15 травня увесь світ відзначає Міжнародний день клімату. Незважаючи на те, що цей день не є офіційним святом, проте, він дуже важливий для кожного з нас. Запровадження  цього свята стало відповіддю на заклик метеорологів та кліматологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

Збереження клімату – одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. Глобальне потепління, підвищений вміст озону в атмосферному шарі, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті – все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, негативно впливає на продовольчу, життєву і майнову безпеку людей, плачевно позначається на стані природних ресурсів і збалансованому розвитку держав.

Святкування цього дня необхідно для того, щоб поширити серед більшої кількості людей серйозність проблем необоротних атмосферних процесів.

Головна мета – зосередити увагу на пошуку рішень і вжиття необхідних заходів, спрямованих на пом’якшення зміни клімату від втручань людства.

Вперше питання змін клімату внаслідок збільшення викидів парникових газів обговорювалося на світовому рівні в 1992 році – на так званому Саміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату (РКЗК). Це угода визначила загальні принципи дій держав, спрямовані на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не грозить кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.

В кінці 1997 року на третій конференції сторін РКЗК, що проходила в Кіото (Японія), на додаток до Конвенції був прийнятий знаменитий Кіотський протокол – міжнародний документ, який зобов’язує розвинені країни і країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів в 2008-2012 роках по порівняно з 1990 роком.

Через 10 років, в грудні 2007 року, на Балі (Індонезія) відбулася ще одна конференція ООН, присвячена питанням зміни клімату. Її учасники – представники понад 190 держав – підписали міжнародну угоду, що закликає світових лідерів вжити необхідних заходів, з тим, щоб торгово-промисловий сектор знизив емісію вуглекислого газу.

У 2015 році лідери 195 країн ухвалили Паризьку угоду, яка передбачила утримання зростання середньої світової температури на рівні значно нижче +2°C від доіндустріальних рівнів та спрямування зусиль на обмеження зростання температури до +1,5°C від доіндустріальних рівнів. Рівень, на який держави готові скоротити свої викиди, кожна країна визначила самостійно і добровільно.

Кожен з нас повинен і, головне, може долучитися до збереження нашої планети! Починати можна з найменшого:

– вивчити свій будинок на предмет втрат енергії;

– використовувати енергоефективне обладнання;

– не залишати прилади ввімкненими  у режимі очікування;

– економити воду, газ, електроенергію;

– використовувати екологічно чистий транспорт;

– здавати макулатуру і батарейки, а не викидати їх у сміттєві баки.

Допомогти планеті може кожен з нас! Не прогавте свою можливість!