31 жовтня Міжнародний день Чорного моря

• 31.10.2022

img

У світі в останній день жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря. Саме 31 жовтня 1996 року шістьма причорноморськими країнами підписано стратегічний план із реабілітації та захисту Чорного моря. Його суть — у проведенні різноманітних досліджень морського середовища і визначення основних заходів для його покращення. Тоді ж заснували сьогоднішнє свято.

Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.

Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.

В сучасних умовах,які зараз відбуваються в нашій країні, доволі складно притримуватися запланованих дат та часу проведення низки заходів, які ми заздалегідь плануємо! Непередбачувані повітряні тривоги, відключення світла та перебої з Інтернетом, вносять свої корективи … Але ми намагалися виконати те, що планували.

Протягом останніх двох тижнів кафедра океанології та морського природокористування провела ряд заходів присвячених Міжнародному дню Чорного моря:

• Студенти різних курсів та напрямків освітніх програм ОДЕКУ:

– ГМ – 21 (18.10.22)

– Е – 21,Е – 21м (17.10 та 18.10.22)

– ГМ – 22, ГЗ – 22, В – 22, У – 22 (21.10.22)

• Аспіранти другого року навчання «103 Науки про Землю» (19.10.22) мали змогу відвідати очно виставкову композицію, яка розмішена в одній з спеціалізованих аудиторій кафедри (622 ауд.). Прослухали тематичну лекцію про деякі  особливості Чорного моря, ознайомились з представленими експонатами флори та фауни Чорного моря.
  • На шостому поверсі корпусу №2 студенти мають можливість ознайомитись з представленими інформаційними стендами та світлинами Чорного моря.
  • Для юних прихильників Чорного моря проведено творчий конкурс: «Листівка до дня Чорного моря». В конкурсі прийняли участь як окремі представники різних шкіл України так і цілим класом (м. Вінниця, початковий клас 2-А, КЗ «Вінницький ліцей №34».
  • Для магістрів-океанологів першого МЗО – 22 та другого курсу МЗО – 21, а також для магістрів-океанологів першого року заочної форми навчання відбулися декілька семінарів (20 та 27.10.22) присвячених саме Екологічним проблемам Чорного моря.
  • На передодні святкового дня кафедрою океанології та морського природокористування була замовлена низка інформативної літератури про Чорне море: «Секрети Чорного моря», «Життя Чорного моря», для поповнення та оновлення кафедральної бібліотеки.
  • Для шкільної аудиторії були розроблені та надруковані інформаційні буклети, присвячені Міжнародному дню Чорного мор, ці буклети отримають учасники Творчого конкурсу.
  • Також саме на 31 жовтня, заплановано семінар присвячений Міжнародному дню Чорного моря для активної та зацікавленої групи студентів ОДЕКУ і не тільки нашого вищу.
  • Протягом наступного тижня відбудеться ще декілька зустрічей зі шкільною аудиторією у дистанційному форматі (м. Вінниця, КЗ «Вінницький ліцей №34» та м. Одеса «школа Інтерактив»), з тематичними лекціями,присвяченими розповсюдженню інформації про Міжнародний день Чорного моря та  екологічним проблемам Чорного моря сучасності.
  • Інформація стосовно проведення запланованих заходів, присвячених до Міжнародного дня Чорного моря, постійно висвітлюється та доповнюється на офіційній сторінці кафедри в Інстаграммі @kafedra_okeanology

Кафедра океанології та морського природокористування ОДЕКУ

img