90-річчя заснування Одеського державного екологічного університету

• 23.05.2022

1 травня 2022 року виповнюється 90 років з дня заснування Одеського державного екологічного університету. Він веде свою історію з Харківського інженерного гідрометеорологічного інституту (1932-1942), реорганізовувався у Харківській гідрометеорологічний інститут Червоної Армії (1942-1944), а з липня 1944 року по серпень 2001 розвивався як Одеський гідрометеорологічний інститут.

Наш унікальний, єдиний в Україні заклад вищої освіти зробив значний вклад в розвиток гідрометеорологічної та екологічної науки й практики в Україні та світі, виховав і підготував за минулі роки багато відомих в усьому світі фахівців з охорони та моніторингу навколишнього природного середовища, метеорології, гідрології, агрометеорології, кліматології, океанології, гідрографії тощо. Світовий рівень підготовки фахівців в університеті віддзеркалюють наші випускники, – громадяни десятків країн Європи, Азії, Австралії, Африки, Латинської Америки, серед яких два Нобелівських лауреати, керівники міністерств та відомств, наукових установ, відомі вчені та працівники гідрометеорологічних служб, екологічних, водогосподарських, морегосподарських, сільськогосподарських, військових та інших підрозділів, які успішно вирішують проблеми моніторингу та захисту довкілля, забезпечення галузей економіки високоякісною інформацією, у тому числі – прогнозною, про стан навколишнього середовища задля життя і ефективної діяльності людини.

Високий освітній та науковий статус нашого невеликого за розмірами університету підтверджують стабільно високі місця університету у різноманітних рейтингах діяльності вишів України, активна міжнародна співпраця з десятками університетів, освітніх та наукових організацій з десятків країн світу багаточисельні нагороди міжнародних конкурсів та виставок.

В історію нашого навчального закладу вписано багато славетних імен його викладачів і випускників. Університет набув добрих традицій, знайшов своє неповторне обличчя, у нас створені широко відомі наукові школи, багата матеріальна база, підготовлені та працюють науково-педагогічні працівники та науковці, якими може пишатися будь-який заклад вищої освіти України!

Всі ці здобутки є результатом самовідданої праці поколінь викладачів, співробітників та випускників, тому глибокий уклін і щирі слова великої подяки всім цим поколінням, всім, хто працює сьогодні! Уклін та подяка – за життя, знання і вміння, що віданні нашому закладу, за самовіддану працю, терпеливе подолання складнощів, які випали на долю закладу за 90 років!