flowers

День осіннього рівнодення

flowers
  • 21.09.2023

Сьогодні, 21 вересня, на кафедрі метеорології та кліматології за ініціативи студентського самоврядування і профкому студентів ОДЕКУ відбувся захід, присвячений Дню осіннього рівнодення. День осіннього рівнодення – це день астрономічного початку осені. У цей день вересня Сонце сходить точно в точці сходу і заходить точно в точці заходу Землі. Ми маємо можливість спостерігати, що воно знаходиться під і над горизонтом однаковий час, тобто день дорівнює ночі. В 2023 році День осіннього рівнодення припадає на 23 вересня.

 

Тема зустрічі «Сонце – джерело світла і тепла на Землі». В своїй доповіді студентка групи Ем-22 Томіна Вікторія розповіла про вплив Сонця на нашу планету, на життєдіяльність всіх живих організмів, на процеси фотосинтезу, благотворну дію енергії світила на організм людини – покращує імунітет і обмінні процеси, про сонячний вітер, що може впливати на гормональний фон, мозкову діяльність і психологічний стан. Представник профкому студентів ОДЕКУ, студент групи Е-22 Бодлєв Олександр ознайомив учасників заходу з будовою Сонця, протуберанцями і плямами в фотосфері світила, сонячною активністю і її впливом на магнітне поле нашої планети. Про корпускулярне випромінювання, магнітні бурі і полярні сяйва, які є наслідками сонячної активності, розповіла Біашвілі Яна, студентка групи Е-22 і представниця  студентського профкому університету. В бесіді активну участь приймали студенти ПОФ груп Е-22 і Ем-22, їх підтримували викладачі кафедри метеорології та кліматології: Прокоф’єв О.М., Боровька Г.О., Волошина О.В., Гончарова Л.Д., Катеруша Г.П., Куришина В.Ю., Міщенко Н.М., Нажмудінова О.М., Семергей-Чумаченко А.Б., Хоменко І.А. і організатор заходу – Недострелова Л.В.

 

Дякуємо нашим студентам – представникам студентського самоврядування і профкому студентів, які в складні часи для нашої країни, окрім організації громадської діяльності і підтримки студентства, цікавляться і приймають участь у просвітницьких і пізнавальних заходах!