День працівників гідрометеорологічної служби України

• 14.11.2023

19 листопада в Україні щорічно відзначається День працівників гідрометеорологічної служби, встановлений Указом Президента України від 11 березня 2003 року № 208/2003. Державна гідрометеорологічна служба відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ. Повсякденна цілодобова робота метеорологів, гідрологів, синоптиків дає змогу завчасно вжити заходів для запобігання можливим збиткам від небезпечних явищ погоди.

З нагоди Дня працівників ГМС України на кафедрі метеорології та кліматології проведено захід, в якому приймали участь викладачі кафедри і студенти групи МКА-21. Зі своїми доповідями виступили студентки групи Дунська Яна і Сич Наталія, які розповіли про роботу працівників гідрометеорологічної мережі в окремих регіонах України, порядок і строки проведення метеорологічних спостережень, прилади, що використовуються на станціях, а також про особливості роботи метеоролога в сучасних складних умовах.

Вітаємо шановних колег з прийдешнім святом! Бажаємо наснаги, успіхів і досягнень в професійній діяльності, міцного здоров’я, перемоги і ясного, мирного неба!