flowers

День Вишиванки на кафедрі публічного управління та менеджменту природоохоронної діяльності

flowers
  • 18.05.2023

День Вишиванки на кафедрі публічного управління та менеджменту природоохоронної діяльності

 

18 травня 2023 р. викладачі, студенти і навіть випускники-іноземці нашої кафедри приєднались до свята з нагоди Дня вишиванки.

 

Щорічно у третій четвер травня у всьому світі відзначається Всесвітній День вишиванки – молоде свято, яке розпочало свій шлях з 2006 р., але згодом стало дуже популярним в усьому світі.

 

Ідею провести свято у 2006 р. запропонувала студентка Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Леся Воронюк. Тож саме студенти стоять у витоків народження такого прекрасного свята.

 

Українська вишиванка – це національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг, який символізує повернення суспільства до своїх національних та культурних витоків. Тож з початку XXI ст. носіння вишиванок стало популярним явищем в українській міській культурі, особливо серед молодого покоління.

 

У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка – це частина генетичного коду українця.

 

Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

 

Цікаві факти про українську вишиванку:

• Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко, стильно скомбінувавши вишиту сорочку із піджаком. Саме так він представлений на 20-гривневій купюрі національної валюти України.

• Першим українським телеведучим, який з’явився в прямому ефірі у вишиванці став Андрій Шевченко 21 листопада 2004 р., згодом його підтримали інші телеведучі, актори, співаки і зараз це набуло неймовірного поширення в різних сферах життєдіяльності.

• Сьогодні найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору.

• Орнаменти з вишивки з кожним днем стають все більш популярними. Їх втілюють вже не лише на сорочках, але й на будь-якому сучасному вбранні, на автомобілях та навіть “викарбовують” у вигляді татуювання.

• Зараз дослідники налічують від 150 до 200 технік вишивання.

З Днем вишиванки!