flowers

День вишиванки

flowers
  • 20.05.2021

Цьогорічний День вишиванки присвячений українським традиціям та проблемам екології в Україні.

18-19 травня викладачі кафедри українознавства та соціальних наук Кантаржи Н.І. і Мирошниченко М.І. провели просвітницько-виховні заходи для студентів групи СТ-20, ГМ-19, В-19, Е-20, К-20. Студенти взяли участь в екологічній грі «Екологічна мандрівка світом» та вікторині «Вишиванка – візитна картка видатних українців».

Як пов’язані культурна спадщина та екологія? Насправді взаємопроникливо. Коли певна територія стає непридатною для життя, з часом зникає і вся місцева культура, яка століттями створювалася предками. Протягом останніх десятиліть в Україні висохло близько 10 тисяч річок. Це означає, що більше не використовуються їхні старовинні назви, зникають з ужитку пісні, казки, легенди, пов’язані з цими річками. Вирубування лісів загрожує не лише затопленням цілих регіонів, а й, змушуючи жителів постійно відновлювати втрачене, «вимиває» багатство місцевих традицій та звичаїв. Надмірне використання пластику нав’язує прості швидкі побутові рішення, створюючи споживацьке суспільство, яке все менше схильне заглиблюватися в культуру та історію, а також бути відповідальним за майбутнє.

Нового мислення, глибокого пізнання, значно вищої гуманістичної відповідальності за все  живе чекає від нас і день  прийдешній: це бажання стати корисним, а значить  активно включатися у  вирішення екологічних проблем (залучати потрібних людей, які в змозі практично допомогти). Бережемо культурні надбання нашого народу, прищеплюємо любов до українських традицій і звичаїв.