День захисників і захисниць України

• 1.10.2023

Активну участь приймаємо у патріотичному вихованні студентської спільноти нашого університету!

Кафедра метеорології та кліматології напередодні Дня захисників і захисниць України, що з цього року відзначається 1 жовтня, підготувала і провела заходи, присвячені цій події. Спікерами на зустрічах були студенти кураторських груп нашої кафедри – Рубель Ірина (група МКА-21), Музика Тетяна (група МЗМ-23) і Яковлева Яна (група ГМ-23). В заходах приймали участь бакалаври і магістри наших кураторських груп, магістри першого року навчання інших кафедр – групи МВМ-23 і МЗА-23, а також викладачі кафедри метеорології та кліматології.

1 жовтня Україна відзначає одразу три головних свята для держави – День захисників і захисниць України, Покрова Діви Марії (Богородиці) і День українського козацтва. Наші спікери розповіли учасникам заходів про історію і традиції українського козацтва. Здавна Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. Покрова оберігає і оборонців сьогодення. Віками захисники України – від козаків до сучасних героїв – захищали нашу землю від половців, боронили від загарбників та наразі стоять на кордонах нашої України. Козак в українській культурі – був завжди воїном, який служить своїй Батьківщині, боронить віру, гідність та звичаї всього українського народу. І нині українська армія береже бойові традиції предків, тому у війську з’явилися назви з іменами легендарних українських полководців та формацій минулого. А гасло «СЛАВА УКРАЇНІ! – ГЕРОЯМ СЛАВА!» стало офіційним вітанням українського війська.

З давніх-давен на захист українських земель ставали не лише чоловіки, а й жінки. Княгиня Ольга, Олена Теліга, Людмила Павличенко – одні з найвідоміших захисниць України. А нині тисячі жінок спільно з чоловіками захищають українську незалежність і територіальну цілісність. Тому у серпні 2021 року свято було перейменовано на «День захисників і захисниць України» для встановлення ґендерної рівності.

Дякуємо нашим оборонцям! Слава нашим героям!

Світла пам’ять і вічна шана нашим загиблим захисникам і захисницям.