До 209-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка

• 9.03.2023

9 березня 2023 року, виповнилося 209 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Його ім’я увібрало в себе душу народу, стало часткою його життя.

Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину. З-під пера поета вийшли чудові твори і, звісно ж, знаменита збірка поезій “Кобзар”- настанова від великого мислителя, повчання від Батька нації, біль та крик душі українця з чистою та щирою душею. Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури та стала джерелом натхнення для багатьох сучасних митців.

На згадку про видатного діяча, поета, художника старші викладачі кафедри соціально-гуманітарних наук ОДЕКУ Мирошниченко М.І. та Глушкова Н.М. разом зі студентами груп К-22, ГМ-21, У-22 провели виховний захід, присвячений 209 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.

Зі вступним словом про велич Шевченкового генія та важливість вивчення спадщини поета в наш час виступила ст.викл. Глушкова Н.М.

Студенти Хомуха С. (гр.К-22), Катанов О., Ташку А., Стецюк А. (гр.ГМ-21) зачитали з пам’яті улюблені ними вірші поета.

Студенти Бондаренко А. (гр.У-22), Ненахова А., Гнатій І. (гр. К- 22) підготували презентації про різні сфери діяльності Т. Г. Шевченка.

На завершення ст. викл. Мирошниченко М.І. розповіла, як вшановують Тараса Шевченка в монументальних пам’ятниках і композиціях в Україні та за кордоном і провела зі студентами інтерактивну гру «Шевченко монументальний».

Тарас Григорович став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. І сьогодні захищає, надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу.

Його думи, пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю народу були і залишаються думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів. Він буде жити вічно.