flowers

Другий міжнародний екологічний фестиваль

flowers
  • 11.06.2021

5-6 червня 2021 року у парку ім. Тараса Шевченка (м. Одеса) пройшла одна з найбільш масштабних екологічних подій України – Другий міжнародний екологічний фестиваль. Ця подія дійсно вибухнула у ЗМІ, і протягом декількох днів трималася на перших рядках найактуальніших новин України.

На фестивалі було представлено велике різноманіття екологічних активностей, які захоплювали увагу всіх пересічних громадян. Складався фестиваль з двох типів зон: лекційної, яка знаходилася на сцені, та практичних зон, які були розосереджені по території парку.

Постійна лекційна зона, яка проходила на сцені протягом двох днів, об’єднала спікерів з усієї України та закордону, зокрема – Греції та Казахстану. Також на сцені проходила урочиста частина, де виступали учні шкіл Одеси та нагороджувалися представники ЗМІ з нагоди Дня журналіста. Відмітимо, що зі сцени до громадян зверталися поважні гості:

– міський голова Генадій Труханов;

– директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич;

– головний радник прем’єр-міністра Греції з питань енергетики, клімату, навколишнього середовища та відновлювальної економіки, почесний  директор Європейської комісії, член ESAC-ЄБРР Георгіс Кремліс;

– екс-голова фракції “Партії Зелених” в Європарламенті пані Ребекка Хармс;

– засновник Соціального проєкту «Ули Дала», співзасновник ТМ «Біопакет», Еко-амбасадор Міністерства екології Республіки Казахстан Мірас Аббасов.

У практичній зоні для відвідувачів фестивалю функціонували наукова кухня, завод під відкритим небом «Дорогоцінний пластик, майстер-клас з роспису екосумок, зона БФ «Генофонд Майбутнього» з майстер-класом з квілінгу, пісочної терапії.

Також протягом всього фестивалю функціонував спецмайданчик для здачі твердих побутових відходів неорганічного походження, пересувна муніципальна лабораторія з виміру рівня шкідливих викидів в атмосферу, об’єкти міської транспортної інфраструктури, eco-art інсталяції та різноманітні інтерактивні зони.

Серед великої кількості інтерактивних зон, на фестивалі була представлена і зона Одеського державного екологічного університету, яка була чи не однією з найбільших та найчисельніших за кількістю людей, які нею опікувалися. Так, адже участь у її формуванні прийняли представники всіх факультетів університету – від викладачів до студентів.

На майданчику університету було представлено як значну кількість активностей для громадян та відвідувачів парку, так і основну інформацію про університет та його діяльність. Приємно відзначити, що багато хто з зацікавленням взаємодіяв із представниками ОДЕКУ, а одним із гостей нашого простору став міський голова Генадій Труханов. Викладачі та студенти мали змогу поспілкуватися з міським головою та задати важливі питання, отримати на них необхідні відповіді.

Також варто зазначити, що ведучим та одним зі спікерів фестивалю був аспірант кафедри екології та охорони довкілля, голова відділу екологічної освіти проєкту «Екологічне виховання молоді» ОДЕКУ Владислав Михайленко. Владислав протягом двох днів тримав високий градус заходу, створював настрій, проводив чисельні конкурси для містян, залучаючи їх до екологічних ініціатив.

А на другий день фестивалю Владислав виступив із лекцією «Досвід проєкту «Екологічне виховання молоді» у розповсюдженні екологічних знань», в якій розповів про масштабну екологічну діяльність університету у сфері розповсюдження екологічних знань.

 

Захід вже закінчено, але емоції від нього це і досі вирують, а новини про нього ще інколи з’являються на просторах ЗМІ. Це означає, що екологія нарешті виходить у пріоритети – повільно, але впевнено!

А ми продовжуємо, і далі – більше!

Залишайтеся з нами та ставайте на шлях ЕСО разом із ОДЕКУ