Другий Всеукраїнський Гідрометеорологічний з’їзд

• 4.11.2021

7-9 жовтня 2021 року на базі Одеського державного екологічного університету відбувся Другий Всеукраїнський Гідрометеорологічний з’їзд, присвячений 100-ому Ювілею Гідрометеорологічної Служби України. У цьому році, у зв’язку з карантинними обмеженнями, захід відбувся у гібридному форматі.

До організаційного комітету увійшли:

• Одеський державний екологічний університет (м. Одеса);
  • Українське метеорологічне та гідрологічне товариство;
  • Український гідрометеорологічний центр ДСНС України (м. Київ);
  • Український гідрометеорологічний інститут ДСНС України та НАН України (м. Київ);
  • Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів (м. Одеса).

З привітальним словом виступили:

Степаненко Сергій Миколайович – ректор Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ), д-р ф.-м. наук, проф.

Кульбіда Микола Іванович – директор Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України, канд. геогр. наук.

У конференції очну участь брали:

• представники Гідрометеорологічних центрів з різних куточків України, а саме:
  • Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України;
  • Львівський регіональний центр з гідрометорології;
  • Херсонський обласний центр з гідрометеорології;
  • Миколаївський обласний центр з гідрометеорології;
  • Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів;
  • Харківський регіональний центр з гідрометеорології;
  • Дніпропетровський регіональний центр з гідрометеорології;
  • Донецький регіональний центр з гідрометеорології;
  • Сумський обласний центр з гідрометеорології;
  • Запорізький обласний центр з гідрометеорології;
  • представники Херсонського гідрометерологічного та Харківського природоохоронного фахових коледжів ОДЕКУ;
  • представники багатьох інших структурних підрозділів Гідрометеорологічної служби України (авіаційні метеорологічні станції, гідрометеорологічні станції тощо)

Онлайн відбулися виступи представників Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України (Манукало В.О., Мартазінової В.Ф.), Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (Гребіня В.В., Хільчевського В.К.) та Ліпінського В.М. – заслуженого природоохоронця України, керівника Державної гідрометеорологічної служби України у 1993-2010 роках.

Заочну участь взяли представники:

• гідрометеорологічних центрів, таких як Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, Вінницький обласний центр з гідрометеорології, Полтавський обласний центр з гідрометеорології, Рівненський обласний центр з гідрометеорології, Дунайська гідрометеорологічна обсерваторія;
  • закладів вищої освіти, а саме: Луцький національний технічний університет, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Національний авіаційний університет, Львівський національний аграрний університет;
  • науково-дослідних інститутів: Український науковий центр екології моря, Інститут водних проблем і меліорації НААН, Інститут Геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України та Інститут гідробіології НАН України.

Перший день Гідрометеорологічного з’їзду був присвячений пленарним засіданням, на яких з доповідями виступили провідні фахівці у сфері гідрометеорології.

На початку другого дня роботи з’їзду був проведений круглий стіл на тему «Проблеми становлення кліматичного обслуговування в Україні», на якому булі обговорені результати анкетування представників гідрометеорологічної служби України, проведеного в рамках проекту Erasmus+ ClimEd.

У другій половині дня проходила робота в секціях за наступними напрямами:

• Секція «Агрометеорологія»
  • Секція «Гідрологія та гідроекологія»
  • Секція «Кліматологія»
  • Секція «Метеорологія»
  • Секція «Океанологія»
  • Секція «Гідрометеорологічна освіта і практика»

Окрім насиченої робочої програми, для гостей було організовано дружню вечерю та запропоновано візит до ГМЦ ЧАМ.

Ми раді, що Другий Всеукраїнський Гідрометеорологічний з’їзд став цікавою та корисною подією для всіх учасників та об’єднав у стінах ОДЕКУ стільки представників Гідрометслужби України. З нетерпінням чекаємо на зустріч на 3-му Всеукраїнському Гідрометеорологічному з’їзді!