flowers

ПОМИЛКИ ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ ЕЛЕКТРОННОГО КАБІНЕТА: ПОРЯДОК ДІЙ ВСТУПНИКА

flowers
  • 26.11.2020

За лічені роки нам не знадобляться лікарі, вчителі, бухгалтери, архітектори, духовенство, консультанти, юристи та багато інших, затребуваних у ХХ столітті. Видання взагалі ставить під сумнів існування професій у ХХІ столітті. За 10-15 років ринок потребуватиме «універсальних бійців», які знають кілька іноземних мов, основи програмування, мають вузькоспеціалізовані знання з тієї чи іншої галузі та головне – вміють швидко навчатися новому й забувати старе. Класичні «чисті» професії зникнуть. Їх замінять системи – технологічні та людські. Що вивчати, як себе розвивати та як реагувати на зміни, аби не стати аутсайдером за 10 років, розповідає Світлана Герасименко, авторка освітнього проекту Рrofession X, та Іветта Делікатна, послиня Університету Сингулярності в Україні (2011-2016 рр.).

 

 

Зараз масово зникають професії, які замінюються технологіями. Навіть в Україні вже підзабули про класичного оператора таксі й перейшли на додатки. Усі нові професії також пов’язані з появою технологій і обслуговуванням тих галузей, куди вони приходять. Напевно, вже років через 10-15 з’явиться юрист із захисту прав роботів або оператор міського потоку для автономних машин. Виробничі професії зміняться просто кардинально, коли 3D-принтери будуть стояти в кожному мікрорайоні й друкуватимуть для нас меблі, машини та навіть їжу.

 

 

Щоб залишатись конкурентними в цьому новому світі, який настане дуже швидко, у будь-якому разі потрібні базові знання: математика, мова, основи науки. Питання радше полягає в тому, щоб швидше визначитися з майбутнім вибором і почати спеціалізуватися якомога раніше, не забиваючи собі голову зайвою інформацією. Також важливо постійно вивчати те, як технології впливають на всі сфери нашого життя, і розуміти, як у своїй професії можна їх використовувати. Не буде монопрофесій, всі вони так чи інакше будуть пов’язані із впровадженням технологічних рішень.