Гостьова лекція на тему «Sustainable tourism development with reference to the Himalaya»

• 6.04.2023

6 квітня 2023 р. студенти та викладачі кафедри долучились до публічної лекції на тему «Sustainable tourism development with reference to the Himalaya» («Сталий розвиток туризму на прикладі Гімалаїв») від проф. Vishwambhar Prasad Sati, старшого професора факультету географії та управління ресурсами Мізорамського університету, м. Аїджал, Індія (Department of Geography and RM Mizoram University, Aizawl, India). Захід було організовано в рамках програми Visiting Professor за ініціативи кафедри ПЕЕТ ІСТР Національного університету «Львівська політехніка».

Спікер розповів слухачам про можливості, перспективи та потенціал розвитку сталого туризму в цілому, і, зокрема, на території Гімалаїв, про природні переваги (гірські масиви, водні об’єкти, ліси, ландшафт) та географічні особливості Гімалаїв, їх використання для розвитку туристичної галузі регіону, про туристичні маршрути, цілі візитів туристів та їх потоки на території Гімалаїв, про структуру закладів туризму Гімалаїв тощо.

Особливу увагу професор звернув на культурну складову в розвитку туризму, зокрема, кулінарні традиції, фестивалі, ярмарки, паломництво тощо.

Професор виділив такий напрямок туризму в сільських районах Гімалаїв як проживання в сім’ї (Sustainable homestay tourism) й обґрунтував його вплив на культурну, фізичну та людську складові, зазначив його переваги, зокрема, підвищення рівня життя села, підтримка економіки та мінімізація міграції, збереження місцевої культури та традицій.

Дякуємо за запрошення та цікаву інформацію.