International Day of Clean Air for blue skies

• 19.09.2023

13 вересня на базі кафедри метеорології та кліматології проведено виховний захід, приурочений до Міжнародного дня чистого повітря для блакитного неба (International Day of Clean Air for blue skies).

Це свято встановлена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 19 грудня 2019 року і покликане привернути увагу всіх країн світу до проблеми забруднення повітря. Відзначається це свято 7 вересня. Цей день має служити закликом до дії, щоб об’єднати зусилля громадськості і заявити про право кожної людини на чисте повітря.

Організатор заходу – завідувач кафедри метеорології та кліматології – Прокоф’єв О.М. – наголосив, що забруднення довкілля є глобальною проблемою сучасності. Зокрема, діяльність людини та світовий прогрес завжди мали значний вплив на порушення екологічного балансу, крім вичерпання природних ресурсів, діяльність людини супроводжувалася забрудненням різних сфер довкілля – води, повітря, ґрунтів. Як наслідок всі види забруднення мають серйозний вплив на зміну клімату на планеті в цілому.

Студентка гр. МКА-20 Шевченко Дарина виступила з макет-презентацією «International Day of Clean Air for blue skies: історія та сучасність» в якій зазначила, що міжнародний день чистого повітря для блакитного неба закликає всіх – від урядів і корпорацій до спільнот та окремих громадян – об’єднатися заради чистого повітря. Працюючи разом, незважаючи на кордони, ми можемо зменшити забруднення повітря, знайшовши дієві заходи та рішення щодо якості повітря, з метою забезпечення чистого та здорового повітря для всіх!

На заході були присутні студенти гр. МКА-20, наступні викладачі кафедри метеорології та кліматології: Боровська Г.О., Гончарова Л.Д., Хоменко І.А., Катеруша Г.П., Міщенко Н.М., Семергей-Чумаченко А.Б., Нажмудинова О.М., Волошина О.В., Недострелова Л.В., Куришина В.Ю., Галич Є.А. та кафедри гідрології суші: Гопцій М.В. та Кічук Н.С.