Конкурс «Юний фізик – 2021». Підсумки

• 3.06.2021

20 травня 2021 року Сектор профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю ОДЕКУ спільно з кафедрою загальної та теоретичної фізики ОДЕКУ проводили конкурс «Юний фізик – 2021» для учнів 9-11 класів з предметів природничого напрямку. Цей конкурс традиційно проводиться у рамках серії конкурсів «Юний науковець».

Учні готували свої наукові роботи та творчі напрацювання, які представили у двох секціях: усній, із захистом презентації, та постерній, де могли продемонструвати плакати й розповісти про актуальні проблеми та новини фізики.

Перед захистом своїх робіт учні прослухали привітання від завідуючого кафедрою загальної та теоретичної фізики ОДЕКУ Герасимова Олега Івановича та від завідуючої Підготовчим відділенням ОДЕКУ Кирнасівської Наталії Василівни.

Після цього на учасників чекав корисний захід: майстер-клас з ораторського мистецтва від Владислава Михайленка, який є не тільки аспірантом університету й знавцем екології, але й досвідченим викладачем риторики. В наш час недостатньо лише добре підготувати й написати наукову роботу або презентацію. Важливо уміти її гарно захистити, донести свою думку до оточуючих, вести правильну комунікацію з аудиторією. Владислав поділився своїм досвідом та порадами, як правильно виступати на публіці, які прийоми будуть в нагоді для публічних виступів, а яких речей слід уникати.

Після майстер-класу розпочався власне захист робіт. Учасники підготували презентації, ділилися своїми напрацюваннями та дослідами, які вони проводили самостійно або за підтримки наукових керівників. Спершу проходив захист робіт усної секції, потім – у постерній.

В умовах карантинних обмежень цього року у конкурсі прийняли участь 12 учнів з м.Одеса, м.Ізмаїл, м.Кодима, с.Миколаївка, с.Ларжанка. Двоє учасників – з м.Ізмаїл та с.Ларжанки – були підключені онлайн завдяки технічній підтримці ОПГ «Мрія» (про це – в окремому пості).

Роботи учнів оцінювало журі у складі:

Герасимов Олег Іванович – завідуючий кафедрою загальної та теоретичної фізики, доктор фізико-математичних наук, професор.

Співак Андрій Ярославович – старший викладач кафедри загальної та теоретичної фізики ОДЕКУ.

Великодний Станіслав Сергійович – член наукового товариства ОДЕКУ, доктор технічних наук, професор.

Перелигін Борис Вікторович – завідувач кафедри автоматизованих систем моніторингу навколишнього середовища ОДЕКУ, канд. техн. наук, доцент.

Кирнасівська Наталія Василівна – завідувач Підготовчим відділенням ОДЕКУ, кандидат географічних наук.

Підсумки конкурсу такі:

Гран-прі – Чистякова Марія Андріївна, учениця 9 класу Одеського НВК «Хабад», з роботою «Найліпший спосіб переробки та зберігання відпрацьованих ТВЕЛів», керівник – Гонтаренко Наталія Володимирівна.

Усна секція:

• 1 місце – Войкін Вадим Владиславович, учень 11 класу ОПГ «Мрія», з роботою «Аналіз впливу звукого удару на організм людини», керівник – Копиченко Ганна Василівна.
  • 2 місце – Ільчак Дар’я Юріїівна, учениця 10 класу Миколаївського НВК, з роботою «Радіаційне зараження харчової продукції», керівник – Дубчак Галина Леонідівна.
  • 3 місце – Вербицька Марія Владиславівна, учениця 11-Д Центру освіти «Оптіма», з роботою «Роль фізичної та астрономічної наук у формуванні наукового світогляду сучасної людини», керівник – Великодний Станіслав Сергійович.

Постерна секція:

• 1 місце – Леніс Марк Юрійович, Холодзинський Герман Генрігович учні 9 класу ОПГ «Мрія», з роботою «Аналіз ефективності протоколів квантового розподілення ключів», керівник – Копиченко Ганна Василівна.
  • 2 місце – Прокоф’єв Євген Сергійович, учень 11 класу Радісненського ЗЗСО I-III ступенів, з роботою «Дослідження екологічного стану навчального закладу і прилеглої території», керівник – Атанасова Галина Федорівна.
  • 3 місце – Чачко Біана Леонідівна, учениця 9 класу Одеського НВК «Хабад», з роботою «Енергозабезпечення приватного будинку за рахунок відновлювальних джерел енергії», керівник – Гонтаренко Наталія Володимирівна.

По завершенні оцінювання та після вручення нагород був кава-брейк, щоб відпочити після роботи, випити чаю зі смаколиками, поспілкуватися з однодумцями, обмінятись контактами. Ми раді, що мали можливість провести даний конкурс офлайн, адже важко обмінюватись емоціями та враженнями у форматі zoom, живе спілкування не заміниш нічим.

Всі школярі, незалежно від зайнятого місця, отримали сертифікат учасника, а вчителі – подяки. Учням, які приймали участь у конкурсі в онлайн форматі, сертифікати будуть надіслані на електронну пошту.

Ми дякуємо всім учасниками за цікаві роботи та позитивні емоції, і сподіваємось, що цей конкурс став важливою подією для всіх учасників, дав досвід у підготовці своїх перших наукових робіт, і, ми віримо, не останніх. До зустрічі на конкурсі «Юний фізик» наступного року!

Також дякуємо команді Ecoprostir та нашим помічникам – студентам групи ТЗ 20І кафедри загальної та теоретичної фізики Природоохоронного факультету ОДЕКУ − Івану Василенко та Морарашу Іллі.

Щиро дякуємо Станиславу Грефу за гарні світлини!

Якщо Вас зацікавила участь у серії конкурсів «Юний науковець» або допомога у написанні роботи МАН, будь ласка, звертайтеся!

Координатор:

Докус Ангеліна Олександрівна,