Літня школа «Зелено-блакитна інфраструктура» в м. Яремче

• 1.10.2021

У період з 13 по 27 вересня 2021 р. проходила Літня школа «Зелено-блакитна інфраструктура у пост-радянських містах: вивчення спадщини та розвиток інновацій», організована Інститутом екології Карпат НАН України в рамках проекту Erasmus+ 586471-EPP-1-2017-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP «Комплексна докторська програма з екологічної політики, менеджменту природокористування та техноекології – INTENSE» та проекту “GAP – Green & Blue Infrastructure in Post-USSR Cities: Exploring Legacies and Connecting to V4 Experience” Міжнародного Вишеградського Фонду. В якості викладачів у школі були задіяні експерти з Австрії, Білорусі, Естонії, Німеччини, Польщі, Словаччини, Чехії та України.

Одеський державний екологічний університет представляли лектори: Анатолій Польовий, завідувач кафедри агрометеорології та агроекології, д.г.н., професор (в режимі онлайн), і Валерія Овчарук, Директор Гідрометеорологічного інституту, д.г.н, доцент, та молоді вчені: Марина Гопцій, к.г.н., старший викладач кафедри гідрології суші, Владислав Михайленко, аспірант 4-го року навчання, Максим Мартинюк, аспірант 3-го року навчання, Андрій Солонцов, аспірант 2-го року навчання, та Лілія Кущенко, здобувач, диспетчер Гідрометеорологічного інституту.

13-14 вересня тривала підготовча стадія школи, протягом якої проводилися вступні лекції в режимі зум-конференції. Польовий етап школи відбувався з 15 по 21 вересня в м. Яремче (Надвірнянський район Івано-Франківської області). Протягом цього етапу проводилися низка інтерактивних сесій, групові дослідження та семінар за участю стейкхолдерів. Дослідження передбачали сесії з брейнстормінгу та виконання ситуаційних завдань стосовно територій міста Яремче та сусідніх районів міст Ворохта, Надвірна та Коломия. Крім того, 19 вересня року була організована екскурсія з підйомом на г. Говерла.

На завершальному етапі, протягом 22-27 вересня, групи оформлювали результати своєї роботи та представляли їх на семінарі з розповсюдження інформації про літню школу в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Кліматичне обслуговування: наука і освіта» (24 вересня 2021 р., м.Одеса, ОДЕКУ), а також фінальному семінарі 27 вересня в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна. Обидва заходи проходили у змішаному форматі. За підсумками школи учасники отримали сертифікати про успішне проходження навчання.

Відділ міжнародних звязків.