flowers

Міжнародний день Чорного моря

flowers
  • 1.11.2022

img

Міжнародний день Чорного моря святкують 31 жовтня. Головна теза і тема цього дня – екологія чорноморського басейну і її збереження. У цей день проводяться активні заходи щодо інформування широкої громадськості про сферу і проблеми його екології, поточний екологічний стан і дії, щодо її поліпшення.

Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря. Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.


шьп

Саме на честь такого надзвичайного свята старший викладач кафедри океанології та морського природокористування Дерик О.В. провела зі студентами гр.   ГМ-22,   ГЗ-22,   В-22,   У-22, цікаву екскурсію в міні-музеї про флору та фауну Чорного моря. Присутні були старші викладачі кафедри      українознавства      та соціальних наук Слободянюк О.Р., Краснянська Н.Д. Цей чудовий міні музей присвячений флорі та фауні Чорного моря, створений старшим викладачем кафедри Дерік О.В.


img

 

Створення міні-музею на кафедрі продиктовано бажанням забезпечити умови для дослідницької та пізнавальної діяльності студентів. В експозиції представлені фото експедицій, систематичні групи морської флори та фауни – водорості, губки, корали, молюски, ракоподібні, голкошкірі тощо. Експонати привезені з курортів Чорного моря; Криму, Туреччини, Болгарії Румунії. Такі цікаві екскурсії по міні-музею зі студентами ст.викл. Дерик О.В. проводить постійно. Ст. викл. Дерік О.В повідомила студентам про всі експонати музею  масу цікавих фактів.

Студенти ознайомилися з унікальними фотографіями, зробленими за часів експедицій, детально розглянули всі експонати. Екскурсія викликала великий інтерес у студентів, було поставлено багато запитань. Після закінчення екскурсії ст. викл. Дерік О.В. провела тестування, у якому із задоволенням взяли участь студенти. Хлопці написали багато подяк за цікаву екскурсію у книзі відгуків музею.


img