Міжнародний день охорони озонового шару

• 14.09.2023

14 вересня на кафедрі метеорології та кліматології проведено захід, присвячений Міжнародному дню охорони озонового шару, що у всьому світі відзначається 16 вересня. В 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару (A/RES/49/114). День встановлено на згадку про підписання Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар. Згідно протоколу країни-учасниці повинні були обмежити і повністю припинити виробництво озоноруйнівних речовин. Державам пропонувалося присвятити цей день пропаганді діяльності відповідно до завдань і цілей, викладених у Монреальському протоколі і поправки до нього.

У кафедральному заході приймали участь представники студентського самоврядування Кучерявий Андрій і профкому студентів Бодлєв Олександр, студенти груп Е-22 і Ем-22 ПОФ, викладачі кафедри. В своїй доповіді Кучерявий Андрій розповів про озоносферу, значення озонового шару для земної екосистеми і здоров’я людини, звернув увагу слухачів на причини і наслідки руйнування озонового шару, проаналізував формування і еволюцію озонової діри над Антарктидою. В ході дискусії студенти піднімали важливі і актуальні питання про забруднення навколишнього середовища і руйнування озонового шару. Дякуємо всім учасникам за участь у заході і нагадування суспільству про важливе завдання сьогодення – охорону озонового шару!