flowers

Головні зміни вступної кампанії в Україні в 2021 році

flowers
 • 15.02.2021
 • Математику здаватимуть всі

Щоб отримати свідоцтво про повну середню освіту випускник школи обов’язково повинен здавати ДПА у формі ЗНО з математики

 • На бюджет п’ять спроб, на контракт – 30

Як і в минулому році у абітурієнтів, які хочуть вчитися на бюджеті, буде всього п’ять спроб (в минулому році їх кількість урізали з семи до п’яти), – їх потрібно буде розставити по пріоритетності.

Для контрактників кількість допустимих спроб також скоротили. Якщо раніше таких заяв можна було подати хоч греблю гати, то з цього року – не більше 30.

 • Тестів побільшає

На відміну від пробного тестування, основна сесія ЗНО не тільки буде проходити офлайн, але і число предметів, які можна буде здавати, збільшилася. Учасники цього року мають право пройти тестування з п’яти предметів.

 •  Сертифікати для вступу

Для вступу можна використовувати сертифікати за 2018-2021 роки. При цьому результати минулих років з української мови будуть прирівнюватись до сертифікатів з української мови і літератури цього року.

 •  Український обов’язковий, а література – немає

Хто не планує пов’язувати своє життя з гуманітарними або соціальними спеціальностями, тестування з української мови та літератури спростили. Тепер цей іспит буде складатися з двох блоків: завдань з української мови та завдань по літературі.

 •  Вступати будуть через електронний кабінет

В цьому році значно розширені можливості електронного кабінету надходять.

 1. Перша допфункцій – через нього тепер зможуть подавати заяви на вступ ті, хто планує продовжити навчання після здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “Молодшого спеціаліста” (за умови наявності сертифікатів ЗНО).
 2. Друга допфункцій – в електронний кабінет вступника додадуть можливість подавати віддалено документи для зарахування до вищих навчальних закладів.
 •  Для медиків – не менше 150 балів

За новими правилами, претендувати на такі медичні спеціальності, як «стоматологія», «медицина» і «педіатрія», зможуть лише ті, у кого по усім трьом сертифікатам ЗНО буде не менше 150 балів

 • На магістра по праву – тільки через бакалавра

Якщо раніше ніяких складнощів, щоб вступити на магістратуру за фахом, що відрізняється від диплома бакалавра за умови успішного складання іспитів, не виникало, то в цьому році з’явилися обмеження.

Вступити до магістратури на спеціальність 081 “Право” зможуть тільки ті, хто закінчив бакалаврат за тією ж спеціальністю або за фахом 293 “Міжнародне право”.

 •  На магістратуру обов’язково іноземна мова

Єдиний вступний екзамен з іноземної мови на магістратуру став обов’язковим для усіх спеціальностей без винятків.