Прощання з Хоменко Г.В.

• 30.05.2023

Шановні колеги, з глибоким сумом повідомляємо, що 30 травня 2023 року на 85 році життя від нас пішла талановита Вчена, наш Наставник та Друг – доцент кафедри метеорології та кліматології Одеського державного екологічного університету Хоменко Галина Василівна.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким, а також колегам по роботі.

Хоменко Галина Василівна народилася у 1938 р. в сім’ї службовця. В 1952 році закінчила сьомий клас середньої школи і в цьому ж році вступила до Ростовського гідрометеорологічного технікуму. Технікум закінчила з відзнакою у 1956 і вступила до Одеського гідрометеорологічного інституту, який закінчила в 1961 році та здобула спеціальність інженер-метеоролог.

З 1962 по 1964 рр. працювала асистентом кафедри загальної метеорології, з 1965 по 1984 рр. – асистентом кафедри теоретичної метеорології та метеорологічних прогнозів. Протягом трьох років (1973-75 рр.) навчалася в аспірантурі при Центральній аерологічній обсерваторії під керівництвом доктора ф.-м. наук Шакіної Н.П. У 1979 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Внутрішні хвилі в горизонтально неоднорідних потоках і турбулентність ясного неба». З 1985 року – доцент кафедри.

Наукові інтереси Галина Василівни були пов’язані з дослідженням атмосферних процесів, що викликають небезпечні явища на території України. Галина Василівна є автором безлічі наукових статей, методичних розробок та навчальних посібників по гідродинамічним методам прогнозу погоди.

За багато років педагогічної діяльності Галина Василівна підготувала велику кількість спеціалістів-метеорологів. Завжди користувалася великою повагою, як серед студентів, так і серед колег, була чуйною людиною, готовою прийти на поміч кожному, хто на це потребував. Висока повага та найтепліші спогади до Галини Василівни назавжди збережуться в наших серцях…

Шановні колеги та друзі, прощання з Галиною Василівною відбудеться в четвер 01 червня 2023 р. о 12.20 в приміщені крематорію Таїровського цвинтаря, м. Одеса.

Об 11.30 до центрального входу університету буде поданий автобус.