- 22.05.2021
У період з 17 по 22 травня 2021 року на базі Центру післядипломної освіти ОДЕКУ були проведені курси підвищення кваліфікації для техніків-метеорологів АМСЦ України, які забезпечують метеорологічне обслуговування польотів в Україні. Метою курсів було ознайомлення фахівців, які вже володіють теоретичними знаннями та практичними навичками, що необхідні для якісного метеорологічного забезпечення польотів, з новітніми розробками у технології метеорологічних спостережень.
Основна задача курсів – вивчення питань впливу метеорологічних умов на діяльність авіаційної галузі, знайомство з новими методами метеорологічних спостережень та обробки інформації, ознайомлення з сучасними радіолокаційними і супутниковими системами та ін.
Цьогоріч слухачами курсів стали техніки-метеорологи І та ІІ категорій відділів або секторів метеорологічних спостережень українських АМСЦ (Ужгород, Рівне, Житомир, Винниця, Кременчук, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Херсон, Харків, Суми) та державного підприємства УАМЦ (АМЦ Бориспіль).
У зв’язку зі карантинними обмеженнями через розповсюдження COVID-19 заняття на курсах проводилися дистанційно на базі платформи ZOOM. Крім того для більш ефективної комунікації був організований чат у Viber «КПК. Техніки-метеорологи 2021», до якого підключили всіх викладачів та курсантів, а також працівників ЦПО ОДЕКУ. Наявність чату та вміння всіх учасників навчального процесу їм користуватися допомогло оперативно розв’язувати питання щодо проблем у трансляції лекцій. Також був створений дистанційний навчальний курс на базі платформи Moodle «КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ ТЕХНІКІВ-МЕТЕОРОЛОГІВ АМСЦ УКРАЇНИ», за допомогою якого курсанти мали доступ до презентацій, матеріалів практичних занять, проміжних тестів та залікової контрольної роботи. Також наприкінці кожного розділу та всього навчального курсу слухачам були запропоновані анкети для зворотного зв’язку з аудиторією щодо змісту та якості викладання.
Розпочав роботу курсів зав. кафедри метеорології доцент Прокоф’єв О.М., представивши слухачам викладачів та програму курсів ПК:
- Вплив параметрів атмосфери та небезпечних явищ погоди на польоти повітряних суден
- Організація та проведення спостережень на АМСЦ
- Сучасні автоматичні вимірювальні системи стану атмосфери
- Міжнародні авіаційні метеорологічні коди (METAR, SPECI, TAF, GAMET, SIGMET, AIRMET)
- Правила спостереження за метеорологічними явищами, умови їх утворення та кліматичний режим (гроза, тумани та ін.)
- Зсуви вітру та методи їх дослідження в оперативній практиці.
- Умови та механізми утворення замерзаючих опадів та ожеледно-паморозевих явищ біля поверхні землі та на висотах над територією України.
- Умови утворення туманів і суцільної низької хмарності
- Сучасні технічні засоби прийому супутникової інформації
- Сучасні прилади та обладнання для проведення вимірювань метеорологічних величин на аеродромах
- Сучасні методи радіолокаційного моніторингу
- Кваліфікаційний залік
До роботи залучили провідних викладачів кафедри метеорології та кліматології – к.геогр.н., доцентів Семергей-Чумаченко А.Б., Агайар Е.В., Міщенко Н.М., Недострелову Л.В., Нажмудінову О.М. та Хоменко І.А., а також к.техн.н. доцентів кафедри АСМНС Гор’єва С.А. та Лавріненко Ю.В.
Заняття пройшли у продуктивної співпраці лекторів з аудиторією, інформація щодо впливу атмосферних чинників на роботу авіації та сучасних методів спостережень надавалася на сучасному науково-методичному рівні та за бажанням слухачів найцікавіші матеріали розповсюджені через групу у Viber та курсу ДО.
Кваліфікаційний залік був організований та проводився у вигляді тесту у системі Moodle під керівництвом доцента Семергей-Чумаченко А.Б.
Наприкінці занять були впорядковані побажання курсантів щодо тематики матеріалів та організації КПК для проведення майбутніх курсів для техніків-метеорологів АМСЦ України.
Бажаємо нашим колегам успішної праці!!!