Робота секції «Метеорологія та кліматологія» студентської наукової конференції ОДЕКУ з нагоди International Climate Day

• 17.05.2023

Головуючий секції: к. геогр.н., доц. Прокоф’єв О.М.

Відповідальний за НДРС кафедри: к.геогр.н., доц. Хоменко І.А.

Міжнародний день клімату (International Climate Day) відзначається щорічно в усьому світі 15 травня. Метою свята є звернення уваги міжнародної спільноти до проблеми зміни клімату. Установа цього свята стала відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь. Організатори численних акцій в багатьох країнах прагнуть не просто повідомити громадськість про існування такої небезпеки, а й показати шляхи вирішення проблеми через персональні дії кожного окремого громадянина. Вперше це явище обговорювалося на світовому рівні в 1992 році — на Самміті Землі в Ріо-де-Жанейро (Earth Summit). Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову Конвенцію ООН щодо Зміни Клімату (РКЗК). Ця угода визначила загальні принципи дій держав, спрямовані на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.

17 травня 2023 р. з нагоди Всесвітнього дня День Захисту Клімату на кафедрі метеорології та кліматології відбулося засідання секції «Метеорологія та кліматологія», тематика якої присвячена режиму та умовам утворення небезпечних метеорологічних явищ на території України та Антарктиди, дослідженню кліматичних змін різних регіонів та історії розвитку гідрометеорології. Зважаючи на діючий воєнний стан засідання проводилось дистанційно на платформі ZOOM.

Результати власних досліджень доповіли та вдало захистили студенти 2-4 курсів Навчально-наукового ГМІ ОДЕКУ:

1. Міжсезонна мінливість кількості опадів на метеостанції Олевськ Житомирської області.

Доповідач: Черняк С.П., ст. гр. МКА-19

Науковий керівник: Волошина О.В., канд. геогр. наук, доц.

2. Сніговий покрив.

Доповідач: Подолюк Д.В., ст. гр. ГМ-21

3. «Парниковий ефект».

Доповідач: Сриберко А.А., ст. гр. ГМ-21.

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

4. Кліматичні умови Антарктики.

Доповідач: Стецюк А.В., ст. гр. ГМ-21

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

5. Смерчі, типи і умови виникнення.

Доповідач: Ташку А.Г., ст. гр. ГМ-21

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

6. Динаміка опадоутворення на АМСЦ Вінниця.

Доповідач: Дзінюк Д., ст. гр. МКА-19

Науковий керівник: Семергей-Чумаченко А.Б., канд. геогр. наук, доц.

7. Дослідження режиму вологості Житомирської області за період 2004-2018 роки.

Доповідач: Музика Т.А., ст. гр. МКА-19

8. Процеси градоутворення на території України

Доповідач: Маланічев М.Ю., ст. гр. МКА-20

9. Аналіз тривалості сонячного сяйва на території України.

Доповідач: Чеботарьова Н.В., ст. гр. МКА-20

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

10. Грозоутворення у західних областях України.

Доповідач: Мітюнін Д.О., ст. гр. МКА-20

11. Аналіз режиму туманів на території Західної України

Доповідач: Шевченко Д.В., ст. гр. МКА-20

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

Напрікінці відбулося обговорення всіх доповідей за участю зав.каф. та організатора конференції ZOOM Прокоф’єва О.М., доцентів Волошиної О.В., Боровської Г.О., Гончарової Л.Д., Катеруши Г.П., Нажмудінової О.М., Недострелової Л.В., Семергей-Чумаченко А.Б.

Велика подяка всім організаторам та учасникам

наукового заходу у цей важкий час!!!

Ви незламні!!!