Щорічна студентська наукова конференція ОДЕКУ, що присвячена Всесвітньому дню захисту клімату

• 20.05.2022

Робота секції метеорології та кліматології щорічної студентської наукової конференції ОДЕКУ,

що присвячена Всесвітньому дню захисту клімату

Головуючий секції: к. геогр.н., доц. Прокоф’єв О.М.

Відповідальний за НДРС кафедри: к.геогр.н., доц. Хоменко І.А.

Секретар: студ. гр. МКА-18, Маркіна А.О.

Всесвітній День Захисту Клімату (International Day of Climate Action) відзначається щорічно в усьому світі 15 травня. Мета свята – звернення уваги міжнародної спільноти до проблеми зміни клімату. Установа цього свята стала відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь. Організатори численних акцій в багатьох країнах прагнуть не просто повідомити громадськість про існування такої небезпеки, а й показати шляхи вирішення проблеми через персональні дії кожного окремого громадянина. Вперше це явище обговорювалося на світовому рівні в 1992 році — на так званому Самміті Землі в Ріо-де-Жанейро (Earth Summit). Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову Конвенцію ООН щодо Зміни Клімату (РКЗК). Ця угода визначила загальні принципи дій держав, спрямовані на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.

18 травня 2022 р. з нагоди Всесвітнього дня День Захисту Клімату на кафедрі метеорології та кліматології відбулося засідання секції «Метеорологія та кліматологія», тематика якої присвячена режиму та умовам утворення небезпечних метеорологічних явищ на території України та Антарктиди, дослідженню кліматичних змін різних регіонів та історії розвитку гідрометеорології.

Зважаючи на діючий воєнний стан засідання проводилось дистанційно на платформі  ZOOM.

Доповіді в форматі «пряме включення»:

1. Дослідження температурного режиму Житомирської області на прикладі метеостанції Олевськ.

Доповідач: Черняк С.П. ст. гр. МКА-19

Науковий керівник: Волошина О.В., канд. геогр. наук, доц.

none
2. Динаміка змін температурного режиму в прибережній кліматичній зоні Антарктиди за останні 30 років.

Доповідач: Манжосова М.Г., ст. гр. МКА-18

Науковий керівник: Волошина О.В., канд. геогр. наук, доц.

none
3. Динаміка змін температурного режиму у внутрішньоматериковій кліматичній зоні Антарктиди за останні 30 років.

Доповідач: Маркіна А.О., ст. гр. МКА-18

Науковий керівник: Прокоф’єв О.М., канд. геогр. наук, доц.

none
4. Динаміка зміни кількості опадів на території Вінницької області за період 1991-2020 рр.

Доповідач: Сівак В.О., ст. 5 курсу з/ф

Науковий керівник: Агайар Е.В., канд. геогр. наук, доц.

5. Динаміка опадоутворення на ст. Могилів-Подільський

Доповідач: Ветушинська О.В., ст. 5 курсу з/ф

Науковий керівник: Семергей-Чумаченко А.Б., канд. геогр. наук, доц.

none
6. Характеристика режиму опадів на АМСЦ Вінниця.

Доповідач: Дзінюк Д., ст. гр. МКА-19

Науковий керівник: Семергей-Чумаченко А.Б., канд. геогр. наук, доц.

none
7. Аналіз температурного режиму Житомирської області за період 2004-2018 рр.

Доповідач: Музика Т., ст. гр. МКА-19

none
8. Грозова активність на півдні України протягом 2019 року.

Доповідач: Мітюнін Д., ст. гр. ГМ-20

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

none
9. Режим туманів на півдні України протягом 2019 року.

Доповідач: Шевченко Д., ст. гр. ГМ-20

none
10. Становлення першої гідрометеорологічної мережі в Україні.

Доповідач: Прокопенко К.Ю., ст. гр. ГМ-20

Наукове керівництво: Прокоф’єв О.М., канд. геогр. наук, доц.

none
11. Сонце і основні потоки сонячної радіації в атмосфері Доповідач: Чеботарьова Н., ст. гр. ГМ-20

Науковий керівник: Недострелова Л.В., канд. геогр. наук, доц.

Гопцій  М.В., канд. геогр. наук, ст. викл.

none
12. Максим Федорович Берлінський – батько української гідрометеорології.

Доповідач: Рубель І.І., ст. гр. ГМ-21

Наукове керівництво: Прокоф’єв О.М., канд. геогр. наук, доц. Гопцій М.В., канд. геогр. наук, ст. викл.

none
13. Руаль Амундсен – Наполеон полярних країн.

Доповідач: Подолюк Д.В., ст. гр. ГМ-21

none

Наприкінці відбулося обговорення всіх доповідей за участю зав.каф. Прокоф’єва О.М., організатора конференції ZOOMХоменко I, доцентів Агайар Е.В., Волошиної О.В., Гончарової Л.Д., Катеруши Г.П., Нажмудінової О.М., Недострелової Л.В., Семергей-Чумаченко А.Б.

Велика подяка всім організаторам та учасникам

наукового заходу у новому форматі!!!