flowers

Свято матері

flowers
  • 5.05.2022

СВЯТО МАТЕРІ

День Матері — це міжнародне свято на честь мами, материнства, материнських зв’язків і впливу матерів у суспільстві. В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сімейного вогнища, яка відіграє величезну роль у вихованні дітей та їхньому майбутньому. Саме мама прищеплює дитині любов до рідної землі. Тож це прекрасний день для того, аби привітати найріднішу людину, сказати теплі слова та зробити їй приємний подарунок. День Матері відзначають у різні дні та місяці у багатьох частинах світу, проте найчастіше в березні чи травні.

В Україні День Матері офіційно відзначається щороку, починаючи з 2000, другої неділі травня. 2022 року ця дата припадає на 8 травня. Саме цього дня святкує День Матері більшість країн. Взагалі, травень є місяцем Пречистої Діви Марії, Божої матері. До неї звертаються тоді, коли потрібні заступництво та допомога. Саме тому це свято має ще й релігійне підґрунтя. Крім цього, у травні Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю у весняні квіти. Це символізує дорогу в життя, працю та радість.

Напередодні свята старші викладачі кафедри українознавства та соціальних наук ОДЕКУ Мирошниченко М.І. та Слободянюк О.Р. організували для студентів груп К-21, К-21м, ГМ-20, Е-21, ТЗ-21, Ем-21 онлайн-захід, закликаний возвеличити роль Матерів у нашому житті й висловити їм шану.

Старший викладач Мирошниченко М.І. виступила із презентацією про історію свята, а потім провела народознавчу гру «Країна материнства».

Гра відбувалася у три тури, під час яких студенти мали змогу реалізувати свої знання українського побуту, пісень, прислів’їв, звичаїв і традицій, а також попрацювати з QR-кодами, що дуже зацікавило студентів.

Дякуємо студентам за активну участь і вітаємо усіх матерів зі святом! Нехай очі кожної мами сяють від щастя, від того, що діти поряд! Мирного неба нам усім!