flowers

Участь директора ННГМІ у семінарі IAHS , 1-3 лютого 2023, Кордова, Іспанія

flowers
  • 26.02.2023

imgPICIAHS (Міжнародна асоціація гідрологічних наук) продовжує пошук нової теми для наступного наукового десятиліття. Семінар, який відбувся в Кордові (Іспанія) 1-3 лютого, залучив майже 50 науковців з усього світу, які брали участь у інтенсивних дискусіях, результатом яких було багато різних пропозицій та ідей. Від України в роботі семінару, завдяки гранту SYSTA AWARD, прийняла участь директор навчально-наукового гідрометео-рологічного інституту, д.г.н., проф. Овчарук В.А. Консолідований підсумковий документ, а також оновлений план тепер доступні на веб-сайті IAHS https://iahs.info/Initiatives/Topic-for-the-Next-IAHS-decade/Cordoba-Workshop-to-identify-the-next-IAHS-Scientific-Decade.do.

IAHS ініціювала два наукових десятиліття, які спільними зусиллями визначили порядок денний досліджень у всьому світі:

– 2003-2012: Predictions in Ungauged Basins (PUB)

– 2013–2022: Panta Rhei — Everything Flows: Change in hydrology and society

Загальна мета наукового десятиліття полягає в тому, щоб накопичити знання та впорядкувати зусилля таким чином, щоб узгоджена взаємодія, обмін та зосередженість прискорили наукові знання та розуміння конкретної гідрологічної проблеми чи явища. Це стимулює жваві дискусії між молодими та старшими науковцями в усьому світі.

Дискусії, які відбулися в Кордові, вказують на те, що третє десятиліття буде орієнтоване на рішення та пошук наукової основи для розуміння та зменшення локальних наслідків зростання глобальної водної кризи в антропоцені.

imgimg