Участь представників Гідрометеорологічного інституту в симпозіумі Panta Rhei в GFZ – науково-дослідному центрі наук про Землю в Потсдамі, Німеччина

• 12.07.2023

10-11 липня 2023 року представники Гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ були залучені в роботі останнього симпозіуму наукового десятиліття Panta Rhei «Зміни в гідрології та суспільстві», що зібрав 150 гідрологів, інженерів, соціологів і практиків із 32 країн у Німецькому дослідницькому центрі геонаук GFZ у м. Потсдам.

Учасники відзначили досягнутий прогрес у рамках наукового десятиліття Panta Rhei, визначили проблеми, що залишилися, та обговорили подальші кроки. Під час симпозіуму було представлено узагальнюючу книгу Panta Rhei «Коеволюція та прогнозування сполучених систем людини і води».

Основні лектори висвітлили явища, проблеми та можливі рішення, пов’язані зі змінами кругообігу води внаслідок глобальних змін, з точки зору кліматології, гідрології та антропології. Понад 40 молодих вчених з усього світу мали можливість представити свої докладні результати тематичних досліджень у коротких доповідях та на стендах (постерах). Дві міжнародні панельні дискусії та перспективний огляд Гюнтера Бльошля (професора Віденського технічного університету та колишнього президента IAHS) завершили програму.

Директор гідрометеорологічного інституту ОДЕКУ, проф. Валерія Анатоліївна Овчарук брала участь у Панельній дискусії щодо наявних проблем та майбутніх досліджень в гідрології.

Також, на симпозіумі був представлений постер ст. викладача кафедри гідрології суші М.В. Гопцій «Seasonal distribution of river flow in the Lower Dnieper subbasin».

Голова Panta Rhei Хайді Крейбіх відзначила, що вони очікують подальшого прогресу через взаємодію розширення та синтезу досліджень. Десятиліття Panta Rhei підійшло до кінця, але енергійна, активна спільнота продовжуватиме працювати разом у новій Міжнародній комісії зі зворотного зв’язку людини та води (ICHWF) і підтримуватиме нове наукове десятиліття «Наука для рішень: гідрологія, що залучає місцеве населення в єдиний глобальний світ (HELPING)».