Участь співробітників кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ у дистанційних курсах, що були організовані Китайським навчальним центром метеорологічного управління (CMATC)

• 6.06.2023

У період з 17 по 28 квітня 2023 доценти кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ Алина Семергей-Чумаченко та Наталья Мищенко, а також випускники нашої кафедри останніх років (Глушкова Анна, Бородай Анастасія, Марченко Ірина) пройшли та успішно завершили навчання на дистанційних курсах International Distance Training Course on the Application of Meteorological Satellite Products, що були організовані Китайським навчальним центром метеорологічного управління (CMATC), який також призначений Регіональним навчальним центром ВМО в Пекіні (WMO RTC – Пекін), що фінансується Китайським метеорологічним управлінням (CMA).

Навчальний курс складався з 4 розділів:

• Chapter 1 Course Orientation (17.04.2023 р.)
  • Chapter 2 Introduction to Fengyun Meteorological Satellites (18-21.04.2023 р.)
  • Chapter 3 The Application of Meteorological Satellite Products (24-28.04.2023 р.)
  • Chapter 4 Live sessions & Virtual Tour in China (23.04.2023 р.)

У результаті проходження курсів підвищення кваліфікації:

• отримані та узагальнені нові знання щодо продуктів та можливості застосування метеорологічних супутників FengYun;
  • отриманий доступ до платформи програм Fengyun Satellite Weahter (SWAP 2.0).
  • отриманий новий практичний досвід роботи з інструментами дистанційного зондування супутникового моніторингу та аналізу (SMART);
  • ознайомилися з застосуванням метеорологічного супутника FengYun для безшовного прогнозу конвективної погоди зі штучним інтелектом;
  • отриманий новий практичний досвід у моніторингу, наукастингу та короткостроковому прогнозуванні конвективної погоди з використанням багатоджерельних даних.

Найцікавішими частинами курсу були:

• FengYun Meteorological Satellite Data Service
  • FengYun Meteorological Satellite Products and Application Capabilities
  • Introduction to the Fengyun Satellite Weahter Application Platfrom (SWAP 2.0)
  • The Utilization of Satellite Materials in Severe Weather
  • Monitoring, Nowcasting, and Short-Term Forecasting of Severe Convective Weather Using Multi-Source Data
  • Seamless Convective Weather Forecasting with Artificial intelligence
  • Case Studies on Application to the FY-4 Satellite Image in the Convective Weather

Відео про культуру Китаю дали можливість розширити кругозір, дізнатися багато нового і цікавого з китайської історії. Особливо цікавим і незвичайним виявився досвід написання ієрогліфів.

Згідно сертифікату СМАТС від 25 травня 2023 р., на проходження міжнародного дистанційного курсу «International Distance Training Course on the Application of Meteorological Satellite Products» з 17 по 28 квітня 2023 р. витрачено 45 годин, тобто 1,5 кредитів ECTS.