Участь співробітників ти випускників кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ у дистанційних курсах, що були організовані Китайським навчальним центром метеорологічного управління (CMATC)

• 1.07.2023

У період з 5 по 16 червня 2023 доценти кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ Алина Семергей-Чумаченко та Наталья Мищенко, завідувачка Центру прогнозів ОДЕКУ Уманська О.В. а також випускники нашої кафедри останніх років (Глушкова Анна, Бородай Анастасія, Марченко Ірина, Масловський Євген) пройшли та успішно завершили навчання на дистанційних курсах International Distance Training Course on Aeronautical Meteorology Services, що були організовані Китайським навчальним центром метеорологічного управління (CMATC), який також призначений Регіональним навчальним центром ВМО в Пекіні (WMO RTC – Пекін), що фінансується Китайським метеорологічним управлінням (CMA).

Навчальний курс складався з 6 розділів:

• Unit 1 Orientation and Meteo-Cultural Courses
  • Unit 2 World Aviation Weather Services
  • Unit 3 Advance in Nowcasting Techniques
  • Unit 4 Aviation Weather Forecast
  • Unit 5 SIGMET
  • Unit 6 Participants’ Forum

У результаті проходження курсів підвищення кваліфікації:

• отримані та узагальнені нові знання щодо організації метеорологічного обслуговування авіації у Китаї та у світі підчас кліматичних змін;
  • ознайомилися з системою глибокої інтеграції метеорологічної інформації та управління повітряним рухом;
  • засвоєні нові підходи до наукастингу небезпечних конвективних явищ;
  • вдосконалені навички прогнозування небезпечних для роботи авіації погодних явищ погоди та параметрів атмосфери;
  • ознайомилися з системою організації метеорологічного обслуговування в аеропорту Гуанчжоу та методами прогнозу небезпечної погоди (Significant Weather Forecast) для районів терміналів;
  • отриманий новий практичний досвід у наданні аеронавігаційних метеорологічних послуг, особливо у видачі метеорологічної інформації SIGMET.

Відео про культуру Китаю дали можливість розширити кругозір, дізнатися багато нового і цікавого з китайської історії. Особливо цікавим і незвичайним виявився досвід написання ієрогліфів.

Згідно сертифікату СМАТС від 30 червня 2023 р., на проходження міжнародного дистанційного курсу «International Distance Training Course on Aeronautical Meteorology Services» з 5 по 16 червня 2023 р. витрачено 84 години, тобто 2,8 кредитів ECTS.