Участь викладачів кафедри метеорології та кліматології у курсах ВМО «International Distance Workshop on Climate Change Mitigation and Adaptation under the Global Development»

• 12.07.2023

У період з 29 травня по 11 червня 2023 завідувач кафедрою метеорології та кліматології ОДЕКУ Прокоф’єв О.М. і доценти Недострелова Л.В. та Міщенко Н.М. успішно подолали програму міжнародних дистанційних курсів International Distance Workshop on Climate Change Mitigation and Adaptation under the Global Development, що були організовані Китайським навчальним центром метеорологічного управління (CMATC), який також призначений Регіональним навчальним центром ВМО в Пекіні (WMO RTC – Пекін), що фінансується Китайським метеорологічним управлінням (CMA). Другий організатор курсів – Academy for International Business Officials (AIBO).

Тренінг проходив у режимі дистанційного навчання зі зручним асинхронним доступом до лекцій та інформативними онлайн-заняттями з провідними вченими-кліматологами Китаю на базі системи управління курсами moodle.

Основні теми курсів:

• наукові аспекти кліматичної системи та зміни клімату;
  • проекції майбутніх змін клімату;
  • причини та пояснення зміни клімату;
  • аспекти адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату;
  • міжнародна політика та угоди щодо зміни клімату;
  • відповідні рамки політики у різних країнах та регіонах.

Результати навчання:

• покращено розуміння фізичної наукової основи зміни клімату,
  • отримані нові знання щодо чинників зміни клімату
  • вдосконалені навички роботи з майбутніми сценаріями зміни клімату у різних регіонах Землі;
  • ознайомилися з системою знань про адаптацію та пом’якшення наслідків зміни клімату;
  • отримана актуальна інформація про міжнародну політику та угоди щодо зміни клімату.

Згідно сертифікату СМАТС від 11 червня 2023 р., на проходження міжнародного дистанційного курсу «International Distance Workshop on Climate Change Mitigation and Adaptation under the Global Development» з 29 травня по 10 червня 2023 р. витрачено 80 годин, тобто 2,7 кредитів ECTS.