Вітання від кафедри метеорології та кліматології

• 23.03.2023

Привітання з Всесвітнім Метеорологічним Днем від кафедри метеорології та кліматології Одеського державного екологічного університету.

Шановні колеги, вітаємо Вас з Всесвітнім Метеорологічним Днем!!! Бажаємо мирного неба та яскравого сонця, сяючих промінчиків щастя і добра, бажаємо випадання опадів радості й натхнення, поривів вітру успіху та везіння, бажаємо завжди точних прогнозів і прекрасної погоди у вашому місті!!!!

Всесвітній метеорологічний день в 2023 році святкують під гаслом «Майбутнє погоди, клімату та води через покоління» (The future of weather, climate and water across generations) https://public.wmo.int/en/resources/world-meteorological-day/future-of-weather-climate-water-across-generations-2023

Ми живемо на взаємопов’язаній планеті. У нас одна Земля, одна атмосфера й один океан. Наша погода, клімат і кругообіг води не знають національних чи політичних кордонів. Міжнародна співпраця є важливою. Ця філософія керує роботою світового метеорологічного співтовариства з 1873 року і керуватиме нами, коли ми перетворюємо науку на послуги для суспільства для теперішнього та майбутніх поколінь.

Всесвітній метеорологічний день 2023 року відзначається під час 150-річчя ВМО. У ньому висвітлюються минулі досягнення, теперішній прогрес і майбутній потенціал – від телеграфів кінця 19 століття та прогнозів судноплавства до суперкомп’ютерів і космічних технологій.

Протягом цього часу національні метеорологічні та гідрологічні служби цілодобово працювали над збором і стандартизацією даних, які лежать в основі прогнозів погоди, які ми зараз сприймаємо як належне. Історія обміну даними ВМО є чудовою історією наукового бачення, технологічного розвитку і, головне, унікальної системи співпраці для служіння суспільству.

Річниця також служить нагадуванням про зміну нашого клімату. Міжнародна метеорологічна організація – попередниця Всесвітньої метеорологічної організації – була заснована в 1873 році в епоху, коли забруднення внаслідок промислової та людської діяльності лише починалося.

В результаті парникових газів, що утримують тепло, середня глобальна температура сьогодні вища більш ніж на 1 °С, ніж 150 років тому. Наша погода більш екстремальна, наш океан тепліший і кисліший, рівень моря підвищився, а льодовики та лід тануть. Швидкість змін прискорюється!!!! Нам потрібні термінові дії зараз, щоб скоротити викиди та забезпечити, щоб майбутні покоління могли як вижити, так і процвітати на нашій планеті.

Хороша новина полягає в тому, що швидкий науково-технічний прогрес значно підвищив точність прогнозів погоди та рятівних ранніх попереджень. Великі дані обмінюються більш вільно, ніж будь-коли раніше, і з’являються нові інструменти, зокрема машинне навчання та штучний інтелект.

Був досягнутий значний прогрес у моніторингу, моделюванні та проектуванні глобального клімату для підтримки прийняття рішень.

Наша погода, клімат і водний цикл у майбутньому відрізнятимуться від минулих. Погодні, кліматичні та гідрологічні служби допоможуть нам вирішити пов’язані з цим виклики та скористатися можливостями!!!