flowers

Вітання зі 100-річчям Гідрометеорологічної служби України від кафедри метеорології та кліматології ОДЕКУ і тематичні профорієнтаційні заходи

flowers
  • 22.11.2021

Колектив кафедри метеорології та кліматології від щирого серця вітає робітників Українського гідрометеорологічного центра з професійним святом – Днем працівників гідрометеорологічної служби та зі 100-річчям Гідрометеорологічної служби України!!!!!

Співробітники Української гідрометеорологічної служби здатні, зберігаючи давні традиції, використовувати новітні технології та передові знання. Ваша діяльність є вкрай важливою для сучасного суспільства! Прогнози синоптиків незамінні в ході планування посівних кампаній і збирання врожаю, в авіаційній галузі та морської навігації, на будівництві, у комунальному господарстві та інших погодо- і кліматозалежних діяльностях. Якісна та ефективна робота Українського гідрометеорологічного центра часто визначає результативність галузей національної економіки, тому наш науково-педагогічний колектив з великим натхненням вносить посильну лепту в підготовку молодих фахівців, які бажають присвятити своє життя цієї романтичній і творчій спеціальності !!!

З 16 по 18 листопада 2021 року з нагоди 100-річчя Гідрометеорологічної служби України, на кафедрі метеорології та кліматології відбулася низка профорієнтаційних заходів під керівництвом зав. каф. Прокоф’єва О.М., відповідальної за профорієнтаційну роботу кафедри Агайар Е.В. та відповідальної за профорієнтаційну роботу ГМІ ОДЕКУ Недострелової Л.В. за участю:

– студентів ІІІ та IV курсів Харківського Природоохоронного Фахового Коледжу ОДЕКУ та Одеського коледжу комп’ютерних технологій;

– магістрів І року навчання зі спеціальності 103 «Науки про Землю», ОП «Метеорологія та кліматологія» (МЗМ-21) та їх куратора Недострелової Л.В.;

– студентів 1 та 2 курсів зі спеціальності 103 «Науки про Землю» та їх кураторів Нажмудінової О.М. та Гопцій М.В.

Всі заходи відкривалися доповіддю доцента Агайар Е.В. про створення Гідрометеорологічної служби в Україні та її розвиток від 19 листопаду 1921 р. та дотепер, про одного із її засновників – Бориса Ізмаїловича Срезневського, а наприкінці про Одеський державний екологічний університет, як випробувану часом «кузню кадрів» сучасних метеорологів.

 

Про перспективи майбутнього працевлаштування в системі УкрГМС метеорологів, кліматологів та синоптиків, про їх посадові обов’язки та специфіку роботи, а також про успіхи випускників останніх років та підтримку зв’язків з ними роз’яснила доцент Семергей-Чумаченко А.Б.

Перед студентської молоддю виступали випускниці 2020 р. Юлія Султан та Яна Антонюк, які працюють синоптиками у відділі метеорологічних прогнозів ГМЦ ЧАМ з цікавою розповіддю про свою роботу. Далі начальниця відділу метеорологічних прогнозів ГМЦ ЧАМ Тарнавська О.В. повідомила про досягнення та проблеми виробничої діяльності цього структурного підрозділу, про випускників кафедри, які поповнили їх лави.

 

Цікавою промовою стали неймовірні презентації завідувача кафедри метеорології та кліматології, доцента, кандидата географічних наук Прокоф’єва О.М. який розповів студентам про:

– подорожі співробітників університету до Антарктиди ;

– наукову діяльність української наукової Антарктичної станції «Вернадський»;

–  історію протистояння людини та стихії на Антарктичної станції Халлі.

Слухачам була запропонована інформативна лекція доцента Катеруши Г.П. про становлення кліматології в Україні від перших нерегулярних метеорологічних спостережень ще у ХVIII ст. (Харків – 1738-1741 рр., м. Сновськ у Чернигівський області – 1769-1782 рр. та Київ 1770-1771 рр.) та донині.

Заключним виступом стала доповідь професора, доктора фіз.-м.н. Мартазінової В.Ф., яка з 1998 р. очолює відділ кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди УкрГМІ, про зміну клімату і зв’язок глобального потепління та атмосферної циркуляції.

Наприкінці останньої зустрічі у ході вільної дискусії, до якої приєднався випускник ОДЕКУ, зав.лаб. відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди та учасник Українських I, IV та ХVI антарктичних експедицій на станції «Академік Вернадський» у якості метеоролога–дослідника д.геогр.н. Тимофєєв В.Є., були підведені підсумки всіх он-лайн заходів з нагоди 100-річчя Гідрометеорологічної служби України.

Хочеться висловити щиру вдячність заступнику директора з навчально-виховної роботи Харківського Природоохоронного Фахового Коледжу Одеського екологічного університету к.геогр.н. Зубковіч С.О. та заступнику директора з виховної роботи Одеського коледжу комп’ютерних технологій Бегуновій Ю.В. за сприяння організації заходів .